W sześciu pobili i zaatakowali ostrym narzędziem trzech mężczyzn. Oprócz 3-miesięcy aresztu grozi im 8 lat więzienia

  • 13.10.2021, 10:15
  • Źródło: KPP Kwidzyn
W sześciu pobili i zaatakowali ostrym narzędziem trzech mężczyzn. Oprócz…
Zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia przedstawiono w prokuraturze sześciu młodym mężczyznom, którzy pobili i zaatakowali ostrym narzędziem trzech mężczyzn. Raniony 37-letni mężczyzna trafił do szpitala. Sąd zastosował wobec podejrzanych trzymiesięczny areszt. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec września policjanci z Kwidzyna otrzymali zgłoszenie, że na jednym z osiedli na terenie miasta doszło do pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Trzech mężczyzn w wieku 37,39 i 41 lat zwróciło uwagę przechodzącym w pobliżu dwóm innym, żeby przestali niszczyć śmietnik. Po pewnym czasie Ci, którym zwrócono uwagę wrócili w grupie kilkunastu osób i zaatakowali tych mężczyzn. Jeden z pobitych, z ranami ciętymi został zabrany do szpitala.

Sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego skrupulatnie pracowali nad sprawą, zabezpieczyli monitoring na terenie miasta i w efekcie ustalili i zatrzymali sześciu podejrzanych o ten czyn mężczyzn. Mężczyźni w wieku od 17 do 20 lat trafili do policyjnego aresztu. Dochodzeniowcy przygotowali materiał dowodowy i wraz z zatrzymanymi przekazali go do prokuratury. Tam przedstawiono mężczyznom zarzuty dotyczące pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci poszukują świadków zaistniałego zdarzenia, jeśli ktoś posiada jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszony jest o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo - Śledczym kwidzyńskiej jednostki.

Źródło: KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe