Policjanci ujawnili podczas kontroli ponad 400 osób bez obowiązkowych maseczek

  • 16.11.2021, 10:45
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Policjanci ujawnili podczas kontroli ponad 400 osób bez obowiązkowych… Policja
Wzrost zakażeń i zgonów w czasie czwartej fali pandemii koronawirusa spowodował, że policjanci wzmożyli działania związane z walką z COVID-19. Oprócz codziennych sprawdzeń czy osoby poddane kwarantannie i izolacji stosują się do tego obowiązku, mundurowi egzekwują od mieszkańców powiatu kwidzyńskiego używanie maseczek ochronnych w miejscach, w których taki nakaz obowiązuje m.in.sklepy, autobusy i inne miejsca użyteczności publicznej. Tylko w ubiegłym tygodniu policjanci ujawnili ponad 400 osób, które nie zastosowały się do tego obowiązku

Policjanci, zeby nie dopuścić do nagłego wzrostu zachorowań na COVID-19 w naszym powiecie, codziennie sprawdzają miejsca użyteczności publicznej, w których obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa maseczką ochronną. Oprócz tego mundurowi prowadzą liczne kontrole adresów wskazanych do odbywania kwarantanny i izolacji.

W ciągu ubiegłego tygodnia kwidzyńscy policjanci ujawnili ponad 400 przypadków niestosowania się do obostrzeń sanitarnych przez osoby przebywające w miejscach użyteczności publicznej m.in. sklepy i autobusy. Nieprawidłowości polegały w przeważającej mierze na niekorzystaniu z maseczek ochronnych. Policyjne interwencje skutkowały pouczeniami, ale nie obyło się też bez mandatów karnych.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i włączenie się do walki z COVID-19. Nie jesteśmy bez wpływu na rozprzestrzenianie się koronawirusa. Wystarczy, że będziemy stosować się do panujących obostrzeń i zaleceń sanitarnych.  Pamiętajmy, że pandemia nie zniknęła, a zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od odpowiedzialnej postawy. Nie zapominajmy o maseczkach, o dezynfekcji rąk i utrzymywaniu dystansu społecznego. Dla dobra nas wszystkich funkcjonariusze stale będą kontynuować swoje działania.

Źródło: KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe