Złodzieje gołębi zatrzymani przez policjantów

  • 14.01.2022, 08:42
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Złodzieje gołębi zatrzymani przez policjantów Policja
26 i 30-letni mieszkańcy Gardei zostali zatrzymania przez kwidzyńskich policjantów za dwukrotne włamania do gołębnika, którego dokonali na terenie swojego miasta. Ich łupem padły gołębie o wartości 5 tysięcy złotych. Teraz za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek do oficera dyżurnego kwidzyńskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie od 68-letniego hodowcy gołębi o dwóch włamaniach w różnych odstępach czasu do gołębnika i kradzieży ptaków. Funkcjonariusze od razu rozpoczęli działania w tej sprawie, a także zajęli się typowaniem osób mogących mieć związek z tymi przestępstwami.

W środę zatrzymano do tej sprawy dwóch mężczyzn, mieszkańców Gardei, którzy ukradli 80 szt. zaobrączkowanych gołębi pocztowych o wartości 5000 zł.

Skradzione gołębie znajdowały się najpierw na posesji ich znajomej, a potem sprzedali je mieszkańcowi powiatu Iławskiego. Policjanci odzyskali 20 skradzionych ptaków, które wróciły do właściciela.

Mieszkańcy Gardei usłyszą dziś zarzuty kradzieży z włamaniem. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje Sąd. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kwidzyn

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe