piątek, 7 października 2022 05:40
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

,,Ballada Cygańska" już 22 września teatr lalkowy dla dzieci

,,Ballada Cygańska" już 22 września teatr lalkowy dla dzieci

Autor zdjęcia:

Źródło zdjęcia: Gmina GardejaDrogie dzieci, ponownie zapraszamy na spotkania z teatrem lalkowym. W czwartek 22 września o godzinie 17:00 na naszej scenie w sali Gok będziecie mogli obejrzeć spektakl: „Ballada cygańska”

W balladzie cygańskiej poznajemy Walerię – cygańską dziewczynkę, która z rodzicami wędruje taborowym wozem przez Polskę. Oczami dziewczynki oglądamy wypełniony opowieściami, kolorami, dźwiękami, tańcem, muzyką, przyrodą oraz pracą romski świat. W co się bawiły romskie dzieci? Czym skończy się zachwyt pociągiem? Czym zajmowali się Romowie? Co się wydarzy w dorosłym życiu Walerii?

„Ballada cygańska” to spektakl teatru ruchomych zmechanizowanych kolorowych obrazów inspirowany elementami biografii przodków aktora. Przedstawienie w przystępny sposób dotyka wielokulturowości. To spektakl o poznawaniu tożsamości i poszukiwaniu własnego miejsca w świecie, a także o kształtowaniu odpowiedzialności za siebie i innych. Zachęca do rozmowy z dziećmi na temat pochodzenia, tolerancji i szacunku.

Zapraszamy


Gardeja, pomorskie
Rozpoczęcie: 22.09.2022
Reklama
Reklama