środa, 24 czerwca 2026 00:25
Reklama

Szpital kupi nowy sprzęt

Samorząd miasta i gminy Prabuty przekazał 150 tysięcy złotych dla miejscowego Szpitala Specjalistycznego. Dotacja zostanie w całości przeznaczona na zakup niezbędnego sprzętu medycznego.  
Szpital kupi nowy sprzęt

Prabucki samorząd od lat wspiera miejscowy szpital specjalistyczny. Wsparcie nie polega jednak tylko na umarzaniu podatków od nieruchomości, ale również na przekazywaniu dotacji na zakup sprzętu lub też remont obiektów szpitalnych. W przypadku służby zdrowia każdy sposób pomocy jest bowiem bezcenny, a ludzkie zdrowie i ratowanie życia jest niestety niezwykle kosztowne.

W minionych latach samorząd Prabut przekazywał już środki finansowe na zakup niezbędnego sprzętu oraz remont bloku operacyjnego w prabuckim szpitalu. Tym razem umowę o udzieleniu szpitalowi dotacji w wysokości 150 tysięcy zł podpisali burmistrz Bogdan Pawłowski oraz prezes Szpitala Specjalistycznego w Prabutach Paweł Chodyniak.

-Współpraca ze Szpitalem Specjalistycznym w Prabutach jest dla nas przykładem modelowej współpracy lokalnego samorządu ze służbą zdrowia. Do problemów ochrony zdrowia nie podchodzimy jak nie do swojego zadania, chociaż szpital podlega Urzędowi Marszałkowskiemu. Wprost przeciwnie, szpital działa w naszej gminie, zatrudnia mieszkańców z gminy i co najważniejsze, niesie pomoc naszym mieszkańcom. Kiedy pojawia się więc możliwość wsparcia szpitala konkretną dotacją, czynimy to bez zbędnych formalności – stwierdził burmistrz Bogdan Pawłowski.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Harry Potter Treść komentarza: A ten łe. Na zdjęciu co się tak napompował . Pajacowanie w mundurze. Jeszcze to te ze Sztumu porazka Źródło komentarza: Panują mrozy, ale tafle lodu na rzekach i jeziorach mogą być cienkie. NIE RYZYKUJ! Autor komentarza: Schlomo Ubermann Treść komentarza: Ale przypał. Chyba nie wypłaci się do końca życia. No ale tak kończą frajerzy. Źródło komentarza: ZOBACZ [WIDEO] !!Ujawnienie kokainy wartej 5 mln zł efektem pracy trzech służb mundurowych Autor komentarza: haniaa Treść komentarza: tak o zsrowie trzeba dbać .... Produkty z konopi są mi naprawdę bliskie – i to nie tylko z ciekawości, ale przede wszystkim z własnego doświadczenia. Moja przygoda zaczęła się od bólu kręgosłupa, który towarzyszył mi praktycznie codziennie. Z początku ratowałam się klasykami – ketonal, inne przeciwbólowe – niestety, żołądek długo tego nie wytrzymał. W pewnym momencie bolało mnie już nie tylko plecy, ale też brzuch, dosłownie po wszystkim. Zaczęło się błędne koło – ból, stres, napięcie. Lekarze zaczęli mówić, że pewnie "sama sobie to nakręcam", że to psychosomatyka. Czułam się bezsilna. I wtedy – zupełnie przypadkiem – kuzyn dał mi namiar na Konopną Farmację z Poznania. Po rozmowie z panią farmaceutką dostałam polecenie: olej CBD 5% dekarboksylowany, 3 razy dziennie po 5 kropli. Do tego dorzuciła maść laurową z olejem konopnym, eukaliptusem i propolisem – cudo na ból pleców! Ale to nie wszystko – zaczęłam pić napar z passiflory i łykać olej z czarnuszki na żołądek. Efekt? Jakby ktoś zgasił ogień, który palił mnie od środka. Ból pleców się wyciszył, żołądek odetchnął, a ja zaczęłam normalnie funkcjonować. Coś, co wydawało się beznadziejne, zaczęło mieć sens. CBD naprawdę mi pomogło – nie jako cudowny lek na wszystko, ale jako realne wsparcie, które dało mi ulgę i spokój. Jeśli ktoś z Was się waha, polecam z serca – ale zawsze z głową i najlepiej po konsultacji z kimś, kto zna się na rzeczy Źródło komentarza: 7 kwietnia 2025 r. - Ważny dzień w kalendarzu. Światowy Dzień Zdrowia Autor komentarza: Dominik Treść komentarza: Proszę rodzinę osoby zmarłej o kontakt, przekażę przydatne informacje tel. 664694990 Źródło komentarza: Na drodze zginął 59-letni motocyklista Autor komentarza: Zuzia Treść komentarza: Bo książki, zwłaszcza kryminały to emocje. Po to są l. Szkoda, że zapominamy, że jest jeszcze druk i papier tylko gapimy się w te ekrany i scrollujemy shit Źródło komentarza: Zabezpieczono pięć automatów do nielegalnych gier hazardowych
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama