Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 21:11
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Doskonalili umiejętności niesienia pomocy

GARDEJA. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie przeprowadziła szkolenie z ratownictwa lodowego. Strażackie ćwiczenia odbyły się na jeziorze Wandowskim (gm. Gardeja).
Doskonalili umiejętności niesienia pomocy
Wyciągnięcie człowieka, pod którym załamał się lód nie jest łatwy.
Autor: Fot. OSP Nebrowo Wielkie

Tegoroczna zima nie powinna nikogo zbytnio martwić. Temperatury nie są wprawdzie bardzo niskie, ale wystarczające na tyle, aby śnieg zbyt szybko nie znikał. Panujące mrozy skuły lodem wszystkie jeziora, stawy i najróżniejsze rozlewiska. Nie brakuje więc osób, które korzystają z tego i czasami wbrew rozsądkowi postanawiają wejść na lodową taflę, a to już może zakończyć się nieszczęśliwym wypadkiem. Dlatego Komenda Powiatowa PSP w Kwidzynie postanowiła przeprowadzić specjalistyczne ćwiczenia na zamarzniętym zbiorniku wodnym. Odbyły się one w minioną sobotę (2 lutego) na jeziorze Wandowskim w gmina Gardeja. Ich celem było ćwiczenie umiejętności niesienia pomocy osobom, pod którymi załamał się lód, a w zajęciach wzięły udział jednostki OSP włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Na miejscu ćwiczeń zameldowały się zatem zastępy strażackie z OSP w Sadlinkach, Pastwie, Rakowcu, Tychnowach, Prabutach, Sypanicy, Ryjewie i Gardei. W doskonaleniu umiejętności niesienia pomocy osobom, pod którymi załamał się lód, wzięli udział również strażacy z Nebrowa Wielkiego, Kaniczek, Bronisławowa i Olszanicy.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
POGODA
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 26°CMiasto: Kwidzyń

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama