piątek, 7 października 2022 04:09
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W weekend zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierujących bez uprawnień

Kwidzyńscy policjanci w miniony weekend zatrzymali dwóch pijanych kierujących pojazdami. Policja przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia. Ponadto każda osoba, która wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu oprócz tego, że łamie prawo, to stwarza też ogromne zagrożenie dla innych użytkowników dróg.
W weekend zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierujących bez uprawnień
Autor: Policja

W sobotę tuż po godzinie 18 policjanci w trakcie pełnionej służby w miejscowości Rakowiec zauważyli motocyklistę nie korzystającego z obowiązkowego kasku. W związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusze dali mu znak do zatrzymania się, jednak on nie zareagował, tylko przyspieszył. Pomimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący jednośladem chcąc uniknąć kontroli drogowej, kontynuował swoją ucieczkę drogami polnymi. Na jednej z piaszczystych dróg stracił panowanie nad motocyklem i dalszą ucieczkę kontynuował już pieszo, został zatrzymany przez policjanta drogówki po krótkim pościgu pieszym. Okazało się, że 18-latek był nietrzeźwy miał w organizmie prawie 1,4 promila, nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania, a motorower nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Kolejne tego dnia zatrzymanie miało miejsce w Kwidzynie na ulicy Drzymały. Tym razem do kontroli drogowej policjanci postanowili zatrzymać kierowcę BMW. W trakcie przeprowadzanej interwencji funkcjonariusze wyczuli od 37-latka alkohol. Badanie alkomatem potwierdziło ich przypuszczenia i wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie, w trakcie sprawdzania danych mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że nie posiadał on uprawnień do kierowania autem.

Nietrzeźwi kierowcy to bardzo duży problem na polskich drogach. Każdy, kto wsiada do samochodu z przekroczoną normą alkoholu w wydychanym powietrzu lub we krwi, nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie na drodze. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym grozi do 2 lat więzienia. Dodatkowo na sprawców tego przestępstwa sąd obligatoryjnie nakłada karę finansową oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Od 1 czerwca 2017 roku niezatrzymanie się do kontroli pomimo wydania takiego polecenia przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych przez osobę uprawnioną i kontynuowanie jazdy stanowi przestępstwo. Kierowca uciekający przed Policją musi liczyć się z karą nawet do 5 lat więzienia. Na osoby łamiące przepisy, są nakładane zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama
POGODA
bezchmurnie

Temperatura: 8°CMiasto: Kwidzyń

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama