Wtorek, 17 maja 2022 06:48
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Instruktorzy przeszkolili ponad 300 uczniów z zakresu pierwszej pomocy

Grupa instruktorów z klas Bezpieczeństwo Publiczne Sportowego Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie rozpoczęła wiosenny semestr obecnego roku szkolnego pokazami szkoleniowymi z zakresu pierwszej pomocy dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Kwidzynie.
  • Źródło: ZSO 2
Instruktorzy przeszkolili ponad 300 uczniów z zakresu pierwszej pomocy
Autor: ZSO2

Instruktorzy: Olga Serocka, Julia Brunow, Kasia Sikorska, Julia Baranowicz, Nikola Marchlewicz, Paulina Rządkowska, Patrycja Gruza i Miłosz Proć to uczniowie realizujący projekt „Wspieram duchem-pomagam, bo umiem. Idziemy dalej”, którzy jeszcze przed feriami wraz z koordynatorem projektu księdzem Danielem Pałkowskim spędzili cały dzień wśród swoich młodszych kolegów, by nauczyć ich jak się zachowywać w przypadku zagrożenia życia. Druga wizyta w tej szkole miała miejsce 22 marca br. Najmłodsi mieli okazje zobaczyć jak udzielić pierwszej pomocy przy użyciu AED (automatycznego defibrylatora). Ćwiczyli też pozycję boczną bezpieczną, dowiedzieli się jaka jest różnica miedzy pierwszą pomocą dorosłemu i niemowlakowi i co mogą znaleźć w wyposażeniu plecaka ratowniczego. 

Te dni były dla nas szczególne, udało nam się przeszkolić ponad 300 uczniów, więc szkoleniowcy nie próżnowali. Mieliśmy wcześniej zaplanowane jeszcze inne pokazy, lecz niestety sytuacja pandemiczna pokrzyżowała nam plany – mówi ks. Daniel Pałkowski – Teraz nadrabiamy szkolenia - wypoczęci, pełni entuzjazmu i w bezpiecznych okolicznościach młodzi instruktorzy kontynuują  swoją misję. Marzec zakończyliśmy wizytą w Szkole Podstawowej w Straszewie, gdzie w pokazach uczestniczyły klasy 6-8, a zajęcia poprowadzili instruktorzy: Julia Baranowicz, Kasia Sikorska, Julia Brunow, Konrad Przeliński, Miłosz Proć.

Młodzież jest bardzo dumna z tego, że mogą dzielić się swoja wiedzą. Oprócz pokazów pierwszej pomocy opowiadają też młodszym kolegom o tym, jak przebiega ich edukacja w klasach mundurowych ZSO nr 2 w Kwidzynie. 

 Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
POGODA
zachmurzenie duże

Temperatura: 8°CMiasto: Kwidzyń

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama