Wtorek, 5 lipca 2022 14:55
Reklama
Reklama
Reklama

Przebudują dwie drogi w powiecie: Grabówko-Rusinowo oraz Wandowo-Cygany. Przetarg zaplanowany w maju

Trwają przygotowania do rozpoczęcia przebudowy dwóch dróg powiatowych. Prawdopodobnie w maju zostanie ogłoszony przetarg, którego celem będzie wyłonienie wykonawców inwestycji. Zmodernizowana zostanie droga Grabówko-Rusinowo na odcinku od Grabówka do granicy gminy Kwidzyn z gminą Sadlinki. Przebudowa obejmie odcinek o długości ok. 2,7 km. Druga przebudowa dotyczy drogi Wandowo-Cygany. Zmodernizowany zostanie odcinek o długości ok. 2,2 km. W lutym samorząd powiatu uzyskał dofinansowanie na realizację inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
  • Źródło: (jk)
Przebudują dwie drogi w powiecie:  Grabówko-Rusinowo oraz  Wandowo-Cygany. Przetarg zaplanowany w maju

- Latem ubiegłego roku złożyliśmy wniosek do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Znaleźliśmy się na liście podstawowej i w końcu dotarła do nas informacja, że przyznano nam dofinansowanie. Obecnie czekamy już tylko na decyzję środowiskową, którą przygotowuje gmina Gardeja. Po skompletowaniu dokumentów przekażemy je do wojewody i po podpisaniu umowy ogłosimy przetarg. Prawdopodobnie procedura przetargowa rozpocznie się w maju. Chcielibyśmy, aby te inwestycje były prowadzone latem i wczesną jesienią. Według kosztorysu ich łączny koszt to prawie 8 mln zł. Oczywiście nie wiemy jakie ceny zaproponują wykonawcy. Dofinansowanie z rządowego funduszu to ponad 3,8 mln zł. Inwestycja uzyskała także wsparcie gmin. Gmina Kwidzyn dofinansuje przebudowę drogi z Grabówka do granicy z gminą Sadlinki w kwocie 600 tys. zł. Gmina Gardeja dofinansuje modernizację odcinka drogi z Wandowa do Cygan w kwocie ponad 400 tys. zł - mówi Tomasz Pisarek z zarządu powiatu kwidzyńskiego.

Przyznana kwota dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zapewni 50 proc. środków potrzebnych na przebudowę dwóch dróg. 

(jk)


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
POGODA
zachmurzenie duże

Temperatura: 24°CMiasto: Kwidzyń

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 6 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: realistaTreść komentarza: Niestety rządzący miastem nie robią kompletnie nic z pustostanami....może czekają na łapówki ?Data dodania komentarza: 23.06.2022, 23:49Źródło komentarza: Pożar w gmachu dawnego domu dziecka. Znaleźli poparzonego mężczyznęAutor komentarza: Leśny dziadekTreść komentarza: I bardzo dobrze jak nie umie jeździć. Ja bym oprócz kary finansowej jeszcze zawiesił przynajmniej prawko, by się douczyl zachowania na drodze...Data dodania komentarza: 19.05.2022, 07:48Źródło komentarza: Groźna kolizja, brak rannych lecz wysoki mandat...Autor komentarza: Sławek EU07Treść komentarza: A kasku chyba nie miała?Data dodania komentarza: 15.05.2022, 12:36Źródło komentarza: Przypominamy zasady obowiązujące kierujących hulajnogą. Wczoraj w Gdańsku poniosła śmierć kobieta jadąca hulajnogąAutor komentarza: Sławek EU07Treść komentarza: All...lokalnie chyba bezpieczniejsze jest.Data dodania komentarza: 15.05.2022, 12:31Źródło komentarza: Kolejne oszustwo internetowe. Mieszkaniec Kwidzyna zalogował się na fałszywy link banku i stracił oszczędnościAutor komentarza: aagajTreść komentarza: taaaaak ! i co tu pisać !! królowie one i oni, ulic !!Data dodania komentarza: 21.04.2022, 15:04Źródło komentarza: Przypominamy zasady obowiązujące kierujących hulajnogą. Wczoraj w Gdańsku poniosła śmierć kobieta jadąca hulajnogąAutor komentarza: realistaTreść komentarza: Fajnie, że policja coś zaczyna robić....jeszcze tylko powinni zwrócić uwagę na samochody wymuszające pierwszeństwo na przejściach oraz sposób parkowania ( zajmowanie 2 miejsc , niszczenie trawników)Data dodania komentarza: 09.04.2022, 12:31Źródło komentarza: Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzista miał ponad 2 promile
Reklama