Wtorek, 5 lipca 2022 13:54
Reklama
Reklama
Reklama

Policjanci z kwidzyńskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież

Funkcjonariusze pionu kryminalnego w Komendzie Powiatowej Policji w Kwidzynie prowadzili śledztwo w sprawie dwóch kradzieży, które miały miejsce na terenie gminy Gardeja. Sprawcy kradzież dostali się do niezabezpieczonych pomieszczeń gospodarczych i ukradli elektronarzędzia, opryskiwacz plecakowy, przewody, rower, spawarkę o łącznej wartości kilku tysięcy zł. Policjanci w wyniku pracy operacyjnej zdołali namierzyć i zatrzymać dwóch mężczyzn. Sąd w Kwidzynie zastosował wobec mężczyzn tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Policjanci z kwidzyńskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego kwidzyńskiej komendy pracowali przy sprawie kradzieży elektronarzędzi, myjki ciśnieniowej, przewodów i roweru z niezamkniętych budynków gospodarczych na terenie gminy Gardeja. Sprawcy nie pogardzili również, opryskiwaczem plecakowym spawarką i pompą do wody, ale z uwagi na ich wagę, łupy pozostawili w lesie z zamiarem powrotu po nie. Straty dwóch pokrzywdzonych zostały określone na blisko 4 tysiące złotych.

Po przyjęciu zawiadomienia sprawą natychmiast zajęli się policjanci, którzy w toku czynności operacyjnych ustalili sprawców tego przestępstwa, których typowali już wcześniej do innych kradzieży i włamań a także do uszkodzenia mienia na terenie Kwidzyna. Dwaj zatrzymani do tej sprawy mężczyźni to 25 i 28 latek z gminy Gardeja. Część przedmiotów została odzyskana. Trwają ustalenia w celu namierzenia pozostałych utraconych przedmiotów.

Zgromadzony przez policjantów w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów. 25 - latek usłyszał 9 zarzutów, natomiast 28 - latek usłyszał 11 zarzutów o czyny z art. 278, 279 oraz 288 kodeksu karnego, a więc kradzieży, kradzieży z włamaniem i zniszczenia mienia. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
POGODA
zachmurzenie duże

Temperatura: 23°CMiasto: Kwidzyń

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 8 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: realistaTreść komentarza: Niestety rządzący miastem nie robią kompletnie nic z pustostanami....może czekają na łapówki ?Data dodania komentarza: 23.06.2022, 23:49Źródło komentarza: Pożar w gmachu dawnego domu dziecka. Znaleźli poparzonego mężczyznęAutor komentarza: Leśny dziadekTreść komentarza: I bardzo dobrze jak nie umie jeździć. Ja bym oprócz kary finansowej jeszcze zawiesił przynajmniej prawko, by się douczyl zachowania na drodze...Data dodania komentarza: 19.05.2022, 07:48Źródło komentarza: Groźna kolizja, brak rannych lecz wysoki mandat...Autor komentarza: Sławek EU07Treść komentarza: A kasku chyba nie miała?Data dodania komentarza: 15.05.2022, 12:36Źródło komentarza: Przypominamy zasady obowiązujące kierujących hulajnogą. Wczoraj w Gdańsku poniosła śmierć kobieta jadąca hulajnogąAutor komentarza: Sławek EU07Treść komentarza: All...lokalnie chyba bezpieczniejsze jest.Data dodania komentarza: 15.05.2022, 12:31Źródło komentarza: Kolejne oszustwo internetowe. Mieszkaniec Kwidzyna zalogował się na fałszywy link banku i stracił oszczędnościAutor komentarza: aagajTreść komentarza: taaaaak ! i co tu pisać !! królowie one i oni, ulic !!Data dodania komentarza: 21.04.2022, 15:04Źródło komentarza: Przypominamy zasady obowiązujące kierujących hulajnogą. Wczoraj w Gdańsku poniosła śmierć kobieta jadąca hulajnogąAutor komentarza: realistaTreść komentarza: Fajnie, że policja coś zaczyna robić....jeszcze tylko powinni zwrócić uwagę na samochody wymuszające pierwszeństwo na przejściach oraz sposób parkowania ( zajmowanie 2 miejsc , niszczenie trawników)Data dodania komentarza: 09.04.2022, 12:31Źródło komentarza: Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzista miał ponad 2 promile
Reklama