Wtorek, 5 lipca 2022 15:34
Reklama
Reklama
Reklama

Spotkanie z policjantem na temat bezpieczeństwa w wakacje

Policjant profilaktyki społecznej spotkał się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Waplewie. Funkcjonariusz podczas pogadanek rozmawiał z nimi o zasadach bezpieczeństwa na drodze, w domu oraz kontaktach z nieznajomymi.
Spotkanie z policjantem na temat bezpieczeństwa w wakacje

 

Dodatkowo policjant podczas rozmowy przypomniał młodym uczestnikom ruchu, jak ważne jest noszenie odblasków. Sztumscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych podejmują wiele działań profilaktycznych, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, żeby uchronić ich przed zagrożeniami na jakie narażone są w codziennym życiu. Wczoraj policjant profilaktyki społecznej spotkał się z zerówkowiczami oraz najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Waplewie, gdzie podczas pogadanek przekazywał im wiele cennych rad o bezpieczeństwie w nadchodzących wakacjach. Dzieci dowiedziały się o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw, jak należy się zachowywać w przypadku kontaktu z obcymi osobami, jak należy bezpiecznie korzystać z dróg oraz pod jaki nr alarmowy należy zadzwonić, jeżeli będziemy potrzebować pomocy. Jednak największą frajdą była możliwość zobaczenia prawdziwego radiowozu i włączenia sygnałów dźwiękowych.

Aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na drodze, funkcjonariusz kolejny raz przypominał jak wielką rolę odgrywają odblaski, które niejednokrotnie ratują ludzkie życie. Spotkania policjanta z młodymi ludźmi przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie uczestnicy spotkań w ramach powtórki chętnie odpowiadali na zadawane pytania, a tym samym wykazali się szeroką wiedzą na tematy o których mówił policjant.


 

KPP SztumOceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
POGODA
zachmurzenie duże

Temperatura: 24°CMiasto: Kwidzyń

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 14 km/h

KOMENTARZE
Autor komentarza: realistaTreść komentarza: Niestety rządzący miastem nie robią kompletnie nic z pustostanami....może czekają na łapówki ?Data dodania komentarza: 23.06.2022, 23:49Źródło komentarza: Pożar w gmachu dawnego domu dziecka. Znaleźli poparzonego mężczyznęAutor komentarza: Leśny dziadekTreść komentarza: I bardzo dobrze jak nie umie jeździć. Ja bym oprócz kary finansowej jeszcze zawiesił przynajmniej prawko, by się douczyl zachowania na drodze...Data dodania komentarza: 19.05.2022, 07:48Źródło komentarza: Groźna kolizja, brak rannych lecz wysoki mandat...Autor komentarza: Sławek EU07Treść komentarza: A kasku chyba nie miała?Data dodania komentarza: 15.05.2022, 12:36Źródło komentarza: Przypominamy zasady obowiązujące kierujących hulajnogą. Wczoraj w Gdańsku poniosła śmierć kobieta jadąca hulajnogąAutor komentarza: Sławek EU07Treść komentarza: All...lokalnie chyba bezpieczniejsze jest.Data dodania komentarza: 15.05.2022, 12:31Źródło komentarza: Kolejne oszustwo internetowe. Mieszkaniec Kwidzyna zalogował się na fałszywy link banku i stracił oszczędnościAutor komentarza: aagajTreść komentarza: taaaaak ! i co tu pisać !! królowie one i oni, ulic !!Data dodania komentarza: 21.04.2022, 15:04Źródło komentarza: Przypominamy zasady obowiązujące kierujących hulajnogą. Wczoraj w Gdańsku poniosła śmierć kobieta jadąca hulajnogąAutor komentarza: realistaTreść komentarza: Fajnie, że policja coś zaczyna robić....jeszcze tylko powinni zwrócić uwagę na samochody wymuszające pierwszeństwo na przejściach oraz sposób parkowania ( zajmowanie 2 miejsc , niszczenie trawników)Data dodania komentarza: 09.04.2022, 12:31Źródło komentarza: Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzista miał ponad 2 promile
Reklama