Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 20:40
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Policjanci zatrzymali nietrzeźwych rowerzystów. Otrzymali surowe kary finansowe

Dwóch mieszkańców powiatu sztumskiego jechało jednośladami pod wpływem alkoholu. Jeden z nich miał ponad 1,5 prom alkoholu w organizmie. Przypominamy, że obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem 2,5 tys. zł.
Policjanci zatrzymali nietrzeźwych rowerzystów. Otrzymali surowe kary finansowe
Autor: Collage redkacja

Pierwszy z nich to 26-latek, którego policjanci zatrzymali na ul. Jagiełły w Sztumie. Badanie wykazało u niego 0,5 prom alkoholu w organizmie. Drugiego policjanci zatrzymali w Gościszewie. 38-latek miał w organizmie ponad 1,5 prom promila alkoholu. Pierwszy z nich otrzymał mandat w wysokości 1 tys. zł a drugi 2,5 tys. zł. Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 r.. Wprowadziły m.in. wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila). Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Nietrzeźwy rowerzysta to duże zagrożenie!!

Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

KPP Tczew


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
POGODA
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 26°CMiasto: Kwidzyń

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama