Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 20:34
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Prowadził wbrew sądowemu zakazowi. Jechał skuterem odurzony narkotykami

Zatrzymano do kontroli drogowej , 22-letniego mieszkańca powiatu, który prowadził motorower pod wpływem narkotyków. Mężczyzna był uprzednio skazany za jazdę pod wpływem alkoholu oraz narkotyków i teraz może mu grozić kara pozbawienia wolności. Ponadto kierowca skutera ma sądowy zakaz obowiązujący  dożywotnio.
Prowadził wbrew sądowemu zakazowi. Jechał skuterem odurzony narkotykami
Autor: Archiwum

Policjanci sztumskiej drogówki zauważyli jak skuter jedzie całą szerokością drogi. Mundurowi  zatrzymali kierowcę hondy do kontroli drogowej. Dziwne zachowanie kierującego wzbudziło podejrzenie u mundurowych, że może być pod działaniem narkotyków. Ich przypuszczenia się potwierdziły. 22-latek kierował motorowerem pod działaniem narkotyków.  W trakcie dalszej kontroli okazało się, że mężczyzna posiadał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mundurowi u mężczyzny ujawnili foliowe zawiniątko z białym proszkiem. Zabezpieczoną substancję poddano badaniu na obecność substancji zabronionych. Okazało się, że jest to amfetaminę.

Teraz mieszkaniec powiatu będzie musiał się liczyć z poważnymi konsekwencjami,  albowiem zgodnie z  art. 178a § 4 kodeksu karnego mężczyźnie grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności  i co najmniej 10 tysięcy świadczenia pieniężnego na rzecz ofiar wypadku i pomocy postpenitencjarnej.

Sztumska policja przypomina, że nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drodze. Eliminowanie pijanych kierowców z dróg, jest priorytetem Policji. Bardzo ważne jest również współdziałanie policjantów i społeczeństwa. Dlatego reagujmy, jeśli widzimy pijanego kierowcę! Nie pozwólmy mu kontynuować dalszej jazdy. O takim fakcie możesz powiadomić najbliższą jednostkę policji - również  anonimowo, dzwoniąc pod nr 997 lub 112.

Pamiętaj!  policjanci sprawdzą każdy taki sygnał! Dzięki takiemu zachowaniu możemy uchronić przed nieszczęściem tych uczestników ruchu drogowego, którzy  mogliby być  na nie narażeni.  Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
POGODA
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 26°CMiasto: Kwidzyń

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama