Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 21:55
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Szesnasty Przegląd Kapel. Folklor i biesiada

  • Źródło: Kwidzyńskie Centrum Kultury
Szesnasty Przegląd Kapel. Folklor i biesiada
Autor: Kwidzyńskie Centrum Kultury

Początek lipca od dłuższego czasu zarezerwowany jest dla Ogólnopolskich Spotkań Kapel i Zespołów Ludowych “Folklor i Biesiada”. Kwidzyńskie Centrum Kultury oraz Zespół Powiślanki zapraszają na szesnasty już przegląd kapel, który jak zwykle będzie miał miejsce w Kwidzynie.

Kapele biesiadne i ludowe spotkają się 2 lipca na placu przed teatrem, żeby w krótkim występie przekazać spuściznę ludową swojego regionu.  Jak co roku przed występami konkursowymi uczestnicy przejdą ulicami miasta w barwnym korowodzie z 11 Listopada na plac św. Jana Pawła II.

W tym roku zaszczycą nas swoją obecnością takie zespoły jak: Sami Swoi, Ustronie, Wesoła Gromadka, Złoty Krąg, Sokolik, Efekt, Pasłęczanie, Marezianki, Dąbkowiacy, Kalina, Gacoki, oraz kapele: Ustronie, Duo-Cyganeczka, Kalina oraz Kapela Kurpiowska gminy Łomża. 

O godzinie 16:00 odbędzie się koncert Mariusza Kalagi. 

Mariusz Kalaga, piosenkarz, wykonawca  estradowy, obdarzony  wspaniałym głosem, stąd  często  nazywany jest „Roy’em  Orbisonem  znad Wisły” - zodiakalny  „strzelec”.

Zadebiutował w wieku pięciu lat w przedszkolu. Potem jako nastolatek należał do zespołu "Cordis Christi", grającego muzykę o tematyce religijnej.

W drugiej połowie lat 70 uczęszczał do Technikum Budowlanego, w którym założył kabaret "Agrafka". Równocześnie śpiewał także w grupach: "Buda Folk" i "Unisono". 

Gra  znane  przeboje i standarty  muzyki  tanecznej i  rozrywkowej, żywiołowe  piosenki z  gatunku „tex-mex,  kolędy i pastorałki ,  a także  szlagierowe kompozycje „Jedna z gwiazd” , „Co tu jest grane?”, „Nie zapomnę tamtej nocy” , „Już zamknąłem serca drzwi”  , „Nie więdnij mój kwiatku” , „Gdy się napełni szkło” , „Teraz jesteś tylko moja” , „Rosa Amarilla” , „Róża czerwona”, „Nasz mały letni romans” , „Biegnij nad morze” i wiele, wiele innych.

 

Kiedy: 2 lipca, godz. 10:00

Gdzie: plac przed teatrem 

WSTĘP WOLNY 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
POGODA
zachmurzenie duże

Temperatura: 25°CMiasto: Kwidzyń

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama