Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 21:00
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Kwidzyn 57-latek utonął w Wiśle w gminie Sadlinki

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej będą wyjaśniać okoliczności utonięcia 57-latka, który niedzielne popołudnie spędzał nad rzeką Wisłą w Kaniczkach. Ciało mężczyzny, zostało znalezione wczoraj przez PSP w Kwidzynie.
  • Źródło: KWP Gdańsk
Kwidzyn 57-latek utonął w Wiśle w gminie Sadlinki
Autor: KWP Gdańsk

W niedzielę (03.07.br.) jak wynika ze wstępnych policyjnych ustaleń, 57-latek wybrał się nad rzekę, w pewnym momencie przechylił się i wpadł do wody. Jak ustalili policjanci w rozmowie ze świadkiem tego zdarzenia, mężczyzna widziany był jeszcze przez chwilę w odległości 50 metrów, a następnie zniknął pod wodą. Od niedzieli w poszukiwania mężczyzny zaangażowani byli policjanci, Państwowa Straż Pożarna z Kwidzyna, Ochotnicza Straż Pożarna z Kaniczek i Nebrowa. Wczoraj z pomocą dotarła Państwowa Straż Pożarna z Ostródy i Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Gdyni.

We wtorek przed godziną 20:00 na miejscu ujawnienia zwłok zaginionego mężczyzny pracowała grupa śledczych z prokuratorem rejonowym. Obecnie zajmują się oni wyjaśnianiem przyczyn tragicznej śmierci mężczyzny.

Upały, którymi przywitał nas sezon wakacyjny, skłaniają do wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy jednak, że woda to bardzo niebezpieczny żywioł i zbiera okrutne żniwa.

Korzystając z wypoczynku nad wodą, starajmy się przestrzegać następujących zasad:

• Dzieci powinny bawić się w wodzie, nawet przy niewielkich płytkich zbiornikach pod stałą opieką dorosłych.

• Nie skaczmy rozgrzani słońcem do wody. Przed wejściem dowody należy schłodzić wodą nogi, klatkę piersiową, szyję, kark, a unikniemy wstrząsu termicznego. Różnica w temperaturze wody i powietrza może spowodować, że doznamy szoku termicznego. Powinniśmy powoli wchodzić do wody i stopniowo przyzwyczaić nasze ciało do niższej temperatury.

•Kąpmy się w miejscach przeznaczonych do kąpieli i strzeżonych przez ratownika.

•Unikajmy korzystania z tzw. „dzikich kąpielisk". W takich miejscach nie mamy pewności co do jakości wody i do tego jak kształtuje się dno pod lustrem wody.

•Zakładajmy dzieciom sprzęt asekuracyjny taki jak: rękawki, koła lub kamizelki. Pilnujmy uważnie naszych pociech w trakcie wodnych zabaw.

•Wchodźmy do wody jedynie na trzeźwo. Alkohol i brawura są najczęstszymi powodami utonięć.

• Nie wchodźmy od razu, ani nie skaczmy do wody.

•W miejscach, gdzie jest zbyt płytko oraz gdzie woda jest nieprzejrzysta, nie skaczemy „na główkę". Na skutek takiego zachowania każdego roku w całym kraju wiele osób traci życie lub zdrowie.

•Unikajmy kąpieli bezpośrednio po posiłku, zimna woda może doprowadzić do bolesnego skurczu żołądka, co może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje.

•Pamiętajmy, że zwykłe nadmuchiwane materace nie zapewniają nam pełnego bezpieczeństwa.

•Pływając m.in. łódkami, kajakami, pamiętajmy o założeniu kapoku.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
POGODA
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 26°CMiasto: Kwidzyń

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama