Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 21:30
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Letnie Mistrzostwa Polski juniorów w pływaniu

W dniach 13 -17 lipca 2022 nasi 16-letni pływacy wystartowali w Letnich Mistrzostwach Polski juniorów, które odbyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim.  W zawodach uczestniczyło prawie 400 zawodników z 110 klubów z całej Polski. Kwidzynianie dzielnie przygotowywali się do zawodów przez kilka miesięcy.
  • Źródło: https://kwidzyn.pl/
Letnie Mistrzostwa Polski juniorów w pływaniu
Autor: Artur Szachmytowski
Źródło: https://kwidzyn.pl/

Każdy dzień mistrzostw rozpoczynał się porannymi eliminacjami, które uprawniały  najlepszych  zawodników, do startu w popołudniowych finałach.

W pierwszym dniu zawodów 13 lipca młodzi pływacy rywalizowali na najdłuższych kraulowych dystansach. Dziewczyny miały do przepłynięcia 1500 metrów a chłopcy 800 metrów. Wśród dziewcząt na 8 miejscu w Polsce zakończyła swój start Lena Szachmytowska, natomiast wśród chłopców również ósmy był Bartosz Bródka.

15 lipca (piątek) do południa odbywały się eliminacje na krótszych dystansach.
W popołudniowych wyścigach  pływały dziewczyny. Magda Dobrowolska na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym zajęła 3 miejsce w finale B., a Lena Szachmytowska, była szósta w finale B na 200 metrów stylem dowolnym. Dziewczyny w sztafecie 4 x 200 metrów stylem dowolnym były dziewiąte w Polsce (Magda Dobrowolska, Alicja Niewiadomska, Agata Wojnicz, Lena Szachmytowska).

Sobota 16 lipca rano to kolejny blok eliminacyjny Mistrzostw Polski. Nasi zawodnicy pokazali ogromną wolę walki, co pozwoliło im poprawić swoje rekordy życiowe a trójce z nich awansować do popołudniowych finałów. Lena Szachmytowska i Bartosz Bródka wystartowali w nich na 400 metrów stylem dowolnym, a Magda Dobrowolska reprezentowała nasz klub na 200 metrów stylem zmiennym.
Sobotnie finały 16 lipca okazały się równie owocne. W finale B – Magda Dobrowolska – trzecie miejsce, Lena Szachmytowska – szóste miejsce, Bartosz Bródka – dziewiąte miejsce. Dziewczyny w sztafecie były jedenaste w Polsce.

Podsumowując ostatni dzień: Bartek Bródka był dziewiąty na 1500 metrów kraulem, Lena Szachmytowska była czternasta na 800 metrów kraulem, a dziewczyny (Magda Dobrowolska, Ala Niewiadomska, Agata Wojnicz i Lena Szachmytowska) w sztafecie 4×100 metrów stylem zmiennym – 8 miejsce.


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
POGODA
zachmurzenie duże

Temperatura: 25°CMiasto: Kwidzyń

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama