Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 20:10
WAŻNE!
Reklama
Reklama
Reklama

Policjant kwidzyńskiej komendy został odznaczony medalem im. podkomisarza Andrzeja Struja

W czwartek, 28 lipca br. w gmachu MSWiA, w sali konferencyjnej im. Władysława Stasiaka odbyła się uroczystość wręczenia medali im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Te wyjątkowe odznaczenia otrzymali policjanci z całego kraju, którzy bez wahania, z narażeniem własnego zdrowia i życia, ratowali innych. Odznaczenia odebrało 67 policjantów, w tym asp. szt. Marcin Krasoń – technik kryminalistyki Zespołu Techniki Kryminalistycznej Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie, który podczas urlopu wyniósł 2 osoby z płonącego budynku.
  • Źródło: KWP Gdańsk
Policjant kwidzyńskiej komendy został odznaczony medalem im. podkomisarza Andrzeja Struja
Autor: KWP Gdańsk

Podkomisarz Andrzej Struj służył w formacji 15 lat. Pracował w wydziale wywiadowczo-patrolowym Komendy Stołecznej Policji. Zginął od ciosów zadanych nożem, po tym jak 10 lutego 2010 r. podczas urlopu interweniował wobec chuliganów, którzy niszczyli tramwaj. W ubiegłym roku, w 11. rocznicę śmierci policjanta, minister MSWiA podpisał zarządzenie ustanawiające medal jego imienia. 

Medal ten mogą otrzymać policjanci, którzy podjęli się poza służbą ratowania życia, zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia, albo w czasie służby podjęli się ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia.

Jest to ogromne wyróżnienie, którym może pochwalić się także asp. szt. Marcin Krasoń, pracujący na co dzień jako technik kryminalistyki Zespołu Techniki Kryminalistycznej Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie. Funkcjonariusz w kwietniu ubiegłego roku zauważył ogień wydobywający się z piwnicy budynku wielorodzinnego oraz biegającą przed nim zdenerwowaną kobietę. W pierwszej kolejności powiadomił Straż Pożarną, a następnie po uzyskaniu informacji, że w budynku znajdują się dwie osoby, wbiegł do środka. Z jednego z mieszkań wyniósł 21-letnią, niepełnosprawną kobietę i wyprowadził 77-latkę, która nie była w stanie samodzielnie opuścić mieszkania. Funkcjonariusz w tym czasie przebywał na urlopie, jednak nie wahał się ruszyć z pomocą. Swoją postawą udowodnił, że policjantem jest się zawsze.

Medal nadawany jest na wniosek komendanta głównego Policji albo z inicjatywy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. 


Oceń

Napisz komentarz
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Komentarze
Reklama
POGODA
słabe opady deszczu

Temperatura: 27°CMiasto: Kwidzyń

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 22 km/h

Reklama