czwartek, 25 kwietnia 2024 10:40

SUPRA KWIDZYN – ZACZYNAMY OD ZWYCIĘSTWA!

W meczu inaugurującym rozgrywki V ligi pomorskiej – grupa Gdańsk II w sezonie 2022/2023, drużyna Supry Kwidzyn wygrywa 1:0 z zespołem Raduni II Stężyca.
  • Źródło: Michał Trautsolt

Źródło: Michał Trautsolt

06.08.2022 w sobotę Supra Kwidzyn rozpoczęła swoje zmagania na poziomie klasy okręgowej. Przeciwnikiem była drużyna Raduni II Stężyca, która w poprzednim sezonie zajęła 3 miejsce w tabeli ustępując tylko dwóm zespołom, które w zeszłym sezonie uzyskały awans do IV ligi – Pomezanii Malbork i Powiślu Dzierzgoń.

W tym dniu na kwidzyńskim stadionie stawiło się około 300 kibiców, którzy mogli oglądać bardzo emocjonujące spotkanie. Już od początku meczu to Supra starała się zdobyć jak najszybciej bramkę i miała ku temu kilka okazji. Swoje szanse mieli nowe twarze w zespole: Potr Myścich oraz Tomasz Wacławski, jak również występujący do tej pory w drużynie Supry Przemysław Lewandowski i Paweł Wojtaś. W 23 minucie po faulu na zawodniku Supry, do rzutu wolnego podszedł Mateusz Górka. Po mocnym dośrodkowaniu w pole karne, do piłki doszedł Piotr Myścich i sprytnym strzałem ominął bramkarza gości, w efekcie czego drużyna Supry wyszła na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy zawodnicy gospodarzy zmarnowali kilka dobry okazji, z kolei goście nie byli w stanie oddać strzału w stronę bramkarza gospodarzy – Sebastiana Wojtowicza.

W drugiej połowie to goście przejęli inicjatywę i utrzymywali się dłużej przy piłce. Gospodarze ograniczali się głównie do wyprowadzania groźnych kontr i stałych fragmentów gry. Właśnie po jednym z nich, w bardzo dobrej okazji strzeleckiej znajdował się Karol Karpus, jednak nie był w stanie skierować futbolówki do siatki gości. W okolicach 80 minuty spotkania nacisk ze strony gości nasilił się, w efekcie czego po indywidualnym błędzie zawodnika Supry, w dobrej sytuacji znalazł się zawodnik gości. Mocny strzał w stronę bramki obronił Sebastian Wojtowicz. Końcówka spotkania obfitowała w stałe fragmenty gry i zagrania w pole karne gospodarzy, po których goście próbowali zdobyć bramkę – bezskutecznie. Wynik już tego dnia nie uległ zmianie i to gospodarze, beniaminek rozgrywek, mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Bramki: P. Myścich (23’)

SUPRA: S. Wojtowicz – M. Górka, K. Karpus, A. Tamowicz, P. Barwiński (B. Naguszewski), P. Obiała, P. Myścich, G. Łazarczyk, T. Wacławski P. Lewandowski (M. Trautsolt), P. Wojtaś (T. Wróbel)

RADUNIA: M. Leszczyński – A. Rajski (Ł. Reichert), K. Kaniewski, D. Gębiś, M. Brojek, J. Kafarski (M Sidor), W. Jakubik, J. Furman, F. Lipka, G. Hirsz (S. Mosz), C. Domaschke

Już w najbliższą sobotę 13.08.2022 o godzinie 14:30 Supra Kwidzyn rozgrywa kolejne spotkanie na kwidzyńskim stadionie. Przeciwnikiem drużyny z Kwidzyna będzie inny beniaminek rozgrywek: Centrum Pelplin. Wszystkich sympatyków drużyny Supra Kwidzyn serdecznie zapraszamy!