sobota, 20 kwietnia 2024 14:35

Piąta kolejka w sezonie i kolejne zwycięstwo dla Supry Kwidzyn

SUPRA KWIDZYN – TOMASZ WACŁAWSKI SHOW! W meczu 5 kolejki V ligi pomorskiej – grupa Gdańsk II w sezonie 2022/2023, drużyna Supry Kwidzyn wygrywa na wyjeździe 3:0 z zespołem Gwiazdy Karsin! Wszystkie bramki w tym meczu zdobył Tomasz Wacławski!!! 03.09.2022 w sobotę Supra Kwidzyn przystępowała do kolejnego spotkania w pomorskiej V lidze. Przeciwnikiem była drużyna Gwiazdy Karsin, która jeszcze w tym sezonie nie zaznała porażki. Zespół z Kwidzyna grał bardzo dojrzale i cierpliwie, w efekcie czego wygrał pewnie na boisku rywala 3:0 (2:0).
  • Źródło: Michał Trautsolt

Źródło: Michał Trautsolt

Dzięki fantastycznie przygotowanej murawie w Karsinie, drużyna Supry Kwidzyn mogła prowadzić grę tak, jak lubi. Już od początku spotkania goście stwarzali sobie sytuacje strzeleckie. Jedną z nich w 5 minucie wykorzystał Tomasz Wacławski, wyprowadzając gości z Kwidzyna na prowadzenie. Blisko zmiany wyniku i pokonania bramkarza gospodarzy byli Przemek Lewandowski i Mateusz Górka, ale to ponownie Tomasz Wacławski znalazł drogę do siatki. Tym razem wykonując rzut wolny z odległości około 25m, strzałem nad murem w 34 minucie podwyższył prowadzenie gości na 2:0. W pierwszej połowie bramki już nie padały.

W drugiej połowie gra nieco się wyrównała. Zarówno gospodarze, jak i goście próbowali rozgrywać swoje akcje cierpliwie po ziemi. W 61 minucie popularny „Wacek” stanął przed szansą na hat-tricka, jednak w sytuacji sam na sam, górą był bramkarz gości Jakub Lepak. Goście stwarzali sobie kolejne sytuacje strzeleckie, jednak dzisiaj bramki zdobywał tylko jeden zawodnik. W 77 minucie, po rzucie rożnym dla gości, świetnie odnalazł się Piotr Myścich. „Mały” zatrzymał kontrę gospodarzy i dostarczył piłkę do Tomka Wacławskiego, który lobem pokonał bramkarza gospodarzy. Tym samym Wacek, zdobywając hat-tricka i ustalił wynik spotkania. Mecz Gwiazda Karsin – Supra Kwidzyn zakończył się wynikiem 0:3.

Bramki: T. Wacławski (5’ 34’ 77’)

SUPRA: S. Wojtowicz - P. Barwiński, K. Karpus, J. Gretkowski, T. Wróbel (P. Juchniewicz), P.Obiała, M. Górka, G. Łazarczyk (M. Alaburda), T. Wacławski, P. Lewandowski (P. Wojtaś), P. Myścich (A. Tamowicz)

GWIAZDA: J. Lepak – N. Tsuda (M. Skwierawski), A. Atanacković, K. Brzoska, N. Lipski, A. Chrzonowski, R. Lipski, A. Narloch, J. Prondziński, M. Drążek (K. Kortas), M. Kaczmarek

Już w najbliższą sobotę 10.09.2022 o godzinie 17:00 Supra Kwidzyn rozgrywa kolejne spotkanie na stadionie Kwidzyńskim. Przeciwnikiem drużyny z Kwidzyna będzie Wda Lipusz, która będzie chciała zdobyć swoje pierwsze punkty w tym sezonie. Wszystkich sympatyków drużyny Supra Kwidzyn serdecznie zapraszamy!