niedziela, 5 maja 2024 12:35

GRATULUJEMY! Miłosz Sabiecki z brązowym medalem III Europen Games!

Mamy pierwszy medal dla Kociewia w finale III Igrzysk Europejskich. Jest nim brązowy medal wywalczony przez Miłosza Sabieckiego, wychowanka Klubu Sportowego Karate Senshi Tczew. Informacja o jego medalu obiegła dziś sportowe media ogólnopolskie.

Autor: Fot. Miłosz Sabiecki profil Facebook

O finale Miłosza informowała już Julia Sabiecka, która wstawiła post z jego zdjęciem na Facebooka, informując że w sesji popołudniowej wywalczył on strefę medalową (dwie wygrane 8-4 z Emilem Pavlovem i Turkiem Burakiem Uygurem 3-2), jedna porażka ze Stefanem Comanescu z Rumunii 2-6.

M. Sabiecki startował w kategorii 67 kg, awansując do półfinału. Przegrał finał z 3-4 z Azerem Turalem Aghalarzadą.

Jak relacjonował TVP Sport w końcówce było bardzo emocjonująco. Brąz wywalczył też Stefan Comanescu, a walka o złoto rozegra się pomiędzy Azerem Turalem Aghalarzadą a Grekiem Dionysiosem Xenosem.