Kwidzynianie oddali cześć Dziecięciu

  • 06.01.2017, 18:23
  • (fox)
Kwidzynianie oddali cześć Dziecięciu Mirosław Wiśniewski
Parafie Św. Jana Ewangelisty oraz Św. Trójcy po raz kolejny wspólnie obchodziły Uroczystość Objawienia Pańskiego. Radosny Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami miasta, aby na koniec pokłonić się Dziecięciu. Co ciekawe, oprócz Mędrców, w orszaku szli także św. Franciszek i św. Klara.

Wspólna uroczystość Objawienia Pańskiego rozpoczęła się na Placu Jana Pawła II. Przed kwidzyńskim kinoteatrem pojawiły się m.in. postacie Maryi oraz Józefa, Kacpra, Melchiora i Baltazara, a także św. Franciszka i św. Klary. Nie zabrakło też wspólnego śpiewania kolęd.

-Wiemy, że pierwszy żłóbek przygotowany został w Średniowieczu właśnie przez św. Franciszka z Asyżu – mówił o. Marek Dopieralski, franciszkanin z parafii Św. Trójcy w Kwidzynie, główny organizator uroczystości. - Dzisiaj  nie wyobrażamy sobie żadnej świątyni, która nie miałaby żłóbka w swoim kościele. Dlatego właśnie św. Franciszek i św. Klara odtworzą nam historię pierwszego żłóbka, zapraszając przy tym nas, ludzi z XXI wieku przebranych w piękne stroje, do pójścia do kwidzyńskiego Betlejem, żywej szopki przy kościele św. Trójcy.

Radosny orszak, ze śpiewem na ustach, przeszedł ulicami: Braterstwa Narodów, Piłsudskiego i Grudziądzką, aby na koniec dotrzeć do żłóbka znajdującego się przed kościołem św. Trójcy. Tam pokłon Jezusowi oddali św. Franciszek i św. Klara. Cześć Narodzonemu oddali także Trzej Królowie, którzy złożyli również w darze: złoto, kadzidło oraz mirrę.

(fox)

Zdjęcia (38)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe