Trzej królowie przyjechali konno

  • 09.01.2017, 09:30
  • (RB)
Trzej królowie przyjechali konno Ryszard Bartosiak
Z inicjatywy ks. kanonika Dariusza Juszczaka i prabuckiego oddziału Akcji Katolickiej już po raz trzeci prabuckimi ulicami przeszedł Orszak Trzech Króli. Przy trzaskającym mrozie, w orszaku uczestniczyło kilkuset prabucian. Śpiewając kolędy wspólnie przemaszerowali z konkatedry pod szopkę ustawioną na ulicy Warszawskiej, gdzie Trzej Królowie złożyli dary.

Początek tym niezwykłym uroczystościom dała msza święta odprawiona w konkatedrze pw. Św. Wojciecha. Mszę koncelebrował ks. kanonik Dariusz Juszczak. Po jej zakończeniu, uczestnicy oraz przybyli w pobliże konkatedry mieszkańcy miasta i gminy zgromadzili się na ulicy Barczewskiego. Stamtąd w asyście prabuckich strażaków i policjantów wyruszyli do szopki bożonarodzeniowej. Orszak przeszedł ulicami Barczewskiego, Placem Kościuszki i przez rynek dotarł na ulicę Kwidzyńską. W bliskim sąsiedztwie urzędu miasta doszło do spotkania z Trzema Królami. W ich role wcielili się pracownicy Ośrodka Jeździeckiego w Julianowie.  Joanna Samson, Wojciech Mikołajków i Jakub Chrząszcz poprowadzili wiernych na ulicę Warszawską, gdzie znajdowała się prabucka szopka. 

-Organizując orszak z okazji święta Trzech Króli nie tylko przypominamy wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat, ale również uroczyście kończymy okres świąt Bożego Narodzenia. Cieszymy się, że z każdym rokiem mieszkańcy coraz liczniej biorą udział w tym wydarzeniu. Pogoda była doskonała, chociaż mróz wszystkim nam dawał się porządnie we znaki. Dlatego dla zmarzniętych uczestników orszaku, tuż przy szopce bożonarodzeniowej, czekało ognisko. Nie zapomnieliśmy również o gorącym posiłku  – poinformował Andrzej Słowiński z prabuckiego oddziału Akcji Katolickiej.

(RB)

Zdjęcia (39)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe