Udziałowcy podwyższą kapitał o 3 mln zł

  • 11.01.2017, 07:16
  • (jk)
Udziałowcy podwyższą kapitał o 3 mln zł Mirosław Wiśniewski
Zgromadzenie Wspólników Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego zdecydowało o zwiększeniu udziałów w spółce. Udziałowcami KPPT są gmina Kwidzyn, Miasto Kwidzyn i samorząd powiatu. Początkowo planowano, że każdy z udziałowców wniesie po 3 mln zł. Ostatecznie zdecydowano jednak, że będzie to 1 mln zł.

Starosta Jerzy Godzik uważa, że nie rozwiązuje to do końca problemu.

-Mieliśmy zaplanowaną kwotę 3 mln zł, ale zdecydowaliśmy się na wniesienie po 1 mln zł, gdyż takie są obecnie możliwości finansowe gminy Kwidzyn. Razem będzie to kwota 3 mln zł, która da oddech parkowi. Będziemy jednak nadal rozmawiali w gronie udziałowców nad zwiększeniem tej kwoty – zapowiada Jerzy Godzik.

Samorządowcy mieli nadzieję, że inwestycje i zakup gruntów pokryją kredyt, który został zaciągnięty jako wkład własny na budowę parku. Chcąc zmniejszyć obciążenie parku z tytułu spłaty rat kredytu i odsetek zdecydowano się na zwiększenie udziałów.

Przypomnijmy, że budowa Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Górkach rozpoczęła się pod koniec pod koniec 2011 roku. Miała potrwać 21 miesięcy, ale z powodu zejścia z budowy hiszpańskiej firmy Aldesa Construcciones została przerwana. Budowę dokończyło Przedsiębiorstwo Przemysłu Betonów „Prefabet - Białe Błota” S.A. w Białych Błotach (woj. kujawsko-pomorskie). Kompleks składa się z kilku części, w tym nowoczesnego centrum konferencyjno-szkoleniowego, służącego między innymi do prezentacji osiągnięć technologicznych lub naukowych przez firmy, które prowadzą lub będą prowadziły działalność. W ramach parku działa Centrum Energii Odnawialnej, które wspiera rozwój energetyki odnawialnej. Specjalne warunki dla nowo powstających firm oferuje inkubator przedsiębiorczości. Oprócz tego park dysponuje trenami inwestycyjnymi o powierzchni ponad 16,5 ha.

(jk)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
legion
legion 11.01.2017, 16:21
dają kasę sami sobie . . .

Pozostałe