Antyterroryści odbiją zakładników w II LO

  • 13.09.2017, 15:13
  • (jk)
Antyterroryści odbiją zakładników w II LO www.policja.pl
Antyterroryści przeprowadzą akcję odbicia zakładników znajdujących się na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie. To jeden z elementów ćwiczeń Obrony Cywilnej, które już jutro (czwartek, 14 września) rozpoczną się o godz. 10.00. Ćwiczenia organizowane pod nazwą „Kryzys 2017” potrwają dwa dni.

-Ćwiczenia, które zostaną przeprowadzone pierwszego dnia, w godz. 10.00-14.00, polegać będą  na symulowanym ataku terrorystycznym w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie. Następnie dojdzie do symulacji odbicia wziętych zakładników i zneutralizowania ładunków wybuchowych, które podłożą terroryści. Ćwiczenia odbędą się z udziałem funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie oraz służb antyterrorystycznych gdańskiej policji. Wezmą w nich także udział powiatowe inspekcje oraz straże. Drugi dzień ćwiczeń będzie miał charakter sztabowy. Chodzić w nich będzie o przećwiczenie wspólnych działań powiatu oraz gmin na wypadek powodzi - zapowiada Bogdan Dubik, pełnomocnik starosty kwidzyńskiego do spraw komunikacji, bezpieczeństwa obywateli i zarządzania kryzysowego.

Dodaje, że w czasie ćwiczeń będą słyszalne strzały z broni palnej co może zaniepokoić mieszkańców. Słychać będzie także sygnały dźwiękowe pojazdów służb uczestniczących w ćwiczeniach. Będą to jednak tylko ćwiczenia. W czasie ich trwania nie będzie możliwy dostęp do szkoły (w godz. 10.00-14.00). Ograniczony zostanie także ruch kołowy i pieszy na ulicach wokół szkoły.

 

(jk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe