Ostrzegali seniorów przed metodą "na wnuczka" i "na policjanta"

  • 02.12.2017, 21:41 (aktualizacja 06.12.2017, 13:45)
  • redakcja
Ostrzegali seniorów przed metodą "na wnuczka" i "na policjanta" KPP Kwidzyn
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji spotkali się z kwidzyńskimi seniorami. Podczas debaty zorganizowanej w Kwidzyńskim Domu Seniora rozmawiano o problemach związanych z bezpieczeństwem osób starszych.

W spotkaniu uczestniczył asp. szt. Marek Rólkiewicz, zastępca naczelnika Wydziału Prewencji, asp. szt. Tomasz Choma, kierownik Rewiru Dzielnicowych oraz funkcjonariusze, przedstawiciele MOPS oraz zaproszeni goście.

-Głównym celem spotkania było uwrażliwienie zebranych osób na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa, a także uświadomienie osobom starszym zagrożeń, które mogą ich spotkać w codziennym życiu oraz wskazanie sposobów ich unikania. Policjanci przybliżyli słuchaczom tematykę działania oszustów m.in. metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Poinformowali również jak należy postępować w przypadku zagrożenia oraz jak skutecznie można poprawić swoje bezpieczeństwo – wyjaśnia mł. asp. Bożena Schab, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Kwidzynie.

Obecnym przedstawiono różnorodność oszustw i innych przestępstw jakie dokonywane są na osobach starszych. Zebrani żywo dyskutowali i wymieniali się doświadczeniami na temat reagowania i zapobiegania tego rodzaju przestępstwom. Podczas debaty poruszano także zagadnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym dotyczące noszenia odblasków po zmierzchu.
Policjanci wskazali również jak istotne jest utrzymanie bliskiego kontaktu dzielnicowego ze społeczeństwem. Omówiono także funkcjonowanie i sposób użytkowania narzędzi pomocniczych służących do kontaktu społeczeństwa z dzielnicowym, takich jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacja Moja Komenda, dzięki której łatwo i sprawnie można wyszukać i połączyć się z właściwym dzielnicowym. Funkcjonariusze podsumowując spotkanie przypomnieli zebranym, że każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo w swoim regionie.

 

redakcja

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe