Drzwi otwarte w Dziennym Domu Pobytu Senior+

  • 18.03.2018, 15:10 (aktualizacja 19.03.2018, 09:44)
  • (jk)
Drzwi otwarte w Dziennym Domu Pobytu Senior+
Dzienny Dom Pobytu Senior+ w Kwidzynie organizuje spotkania dla seniorów, którzy chcieliby poznać ofertę placówki. Dni Otwarte będą odbywały się raz w miesiącu. Najbliższe spotkanie zaplanowano na 22 marca, w godzinach 10.00-12.00. Kolejne spotkanie odbędzie się 19 kwietnia, w tych samych godzinach.

-Planujemy w każdym miesiącu jeden dzień otwarty w celu zapoznania kwidzyńskich seniorów z atmosferą i warunkami, w jakich odbywają się zajęcia. Ze względu na ograniczenia związane z możliwością jednorazowego przyjęcia większej grupy osób prosimy o wcześniejszą telefoniczną  rezerwację odwiedzin. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 885 065 000, aby zapowiedzieć odwiedziny w naszej placówce - mówi Małgorzata Jedlina, koordynator Dziennego  Domu Pobytu Senior+.

Dom, który znajduje się w zabytkowym  budynku przy ulicy Warszawskiej 18, działa w ramach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kwidzynie. Zajęcia prowadzone są w dni robocze, w godz. 7.30-15.30. Seniorzy mogą w domu zjeść śniadanie i obiad. Uczestnikami zajęć mogą być osoby mieszkające w Kwidzynie, niepracujące, które ukończyły 60 rok życia. Dla seniorów organizowane są różne zajęcia. Dom korzysta z usług terapeuty zajęciowego, który prowadzi zajęcia plastyczne, robótki ręczne i uczy techniki origami. Seniorzy korzystają także z usług fizjoterapeuty, który prowadzi  zajęcia rehabilitacyjne. Ich celem jest ogólna poprawa sprawności seniorów. Nie brakuje także wycieczek. Seniorzy często sami zgłaszają różne pomysły, związane ze spędzaniem czasu w placówce. Organizowane są różne spotkania z przedstawicielami organizacji pozarządowych oraz różnych instytucji. Seniorzy mają do dyspozycji komputery z dostępem do internetu. Od początku w placówce nie zostały seniorom narzucone sztywne ramy uczestnictwa.

-Nie byłoby to dobre rozwiązanie. Seniorzy mogą zadeklarować czy chcą uczestniczyć w zajęciach dwa, trzy czy pięć dni w tygodniu. Są osoby, które korzystają z każdej z tych możliwości - podkreśla Małgorzata Jedlina.

Koordynatorka Dziennego Domu Pobytu Senior+ ma nadzieję, że Dni Otwarte zachęcą jeszcze większą liczbę seniorów z Kwidzyna do uczestnictwa w zajęciach prowadzonych w placówce.

 

(jk)

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Oskar
Oskar 01.05.2018, 14:55
Mamy wspaniałe Miasto !

Pozostałe