Zakochają się w Kwidzynie

  • 21.11.2018, 23:57 (aktualizacja 22.11.2018, 00:25)
  • RB
Zakochają się w Kwidzynie Fot. Justyna Liguz/Łukasz Rzepczyński Tomasz Bednarek odwiedził Kwidzyn.
Już po raz trzeci w tym roku kwidzyński zespół katedralno-zamkowy stał się filmowym planem. Tym razem za sprawą programu telewizyjnego „Zakochaj się w Polsce”. Osobą prowadzącą ten program jest Tomasz Bednarek a emisja kwidzyńskiego odcinka jest zaplanowana na wiosnę przyszłego roku.

Miłośnikom polskich telenowel „Klan” czy „ Na wspólnej” Tomasza Bednarka nie trzeba przedstawiać. W tej pierwszej telenoweli gra postać Jacka Boreckiego. Aktor nie poprzestał tylko na teatrze czy filmie ale również para się dziennikarstwem. W Radiu Plus ma swoją audycję autorską. Jednak od dwóch lat telewidzowie TVP znają go również z programu podróżniczego „Zakochaj się w Polsce”. Do tej pory nakręcono ponad sto odcinków. Nasz bohater z kamerą odwiedził m.in. Chełmno, Grudziądz, Rawicz, Frombork, Chojnice, Ciechanów czy Złotów. W minionym tygodniu odwiedził Kwidzyn a właściwie zespół katedralno-zamkowy. Zdjęcia w naszym mieście były zaplanowane na dwa dni, co potwierdza w rozmowie z Kurierem Kwidzyńskim Justyna Liguz.

Pokazano w katedrze najciekawsze miejsca

-Informację o tym, że agencja, która jest producentem programu "Zakochaj się w Polsce" jest zainteresowana nagraniem kolejnego odcinka w naszym mieście otrzymaliśmy przed miesiącem. Autorzy programy przesłali nam również prośbę o wytypowanie najciekawszych miejsce związanych z katedrą. Zanim ekipa producencka przystąpiła do nagrywania programu jej przedstawiciel osobiście nas odwiedził. Pokazaliśmy wstępnie katedrę i to co mamy w niej najcenniejsze. Proponowaliśmy znacznie więcej ciekawych miejsc, w które obfituje świątynia ale niestety musieliśmy się ograniczyć do kilku. Byliśmy przekonani, że zdjęcia w katedrze będą robione w ciągu dnia ale prognozy pogody nie były zbyt optymistyczne więc filmowcy najpierw uwiecznili nasze miasto – mówiła Justyna Liguz kierownik Pracowni Regionalnej.

W katedrze filmowcy skupili się na krypcie wielkich mistrzów, komnacie błogosławionej Doroty, polichromiach oraz protestanckich konfesjonałach. Jak podkreśla Justyna Liguz, o tajemnicach związanych z życiem błogosławionej Doroty opowiadał Artur Malinowski. Tomaszowi Karczowi, przewodnikowi po kwidzyńskiej katedrze przypadło w udziale opowiedzenie w kilkudziesięciosekundowej wypowiedzi historii tej budowli. Justyna Liguz miała możliwość zaprezentowania historii trzech wielkich mistrzów, spoczywających w kwidzyńskiej katedrze.

Kręcono sceny na Placu Plebiscytowym

Autorzy programu odwiedzili również zamek biskupi. Tam spotkali się z pracownikami tej instytucji kultury. O historii tego zabytku szczegółowo mówił jego kierownik Janusz Cygański. Ekipa telewizyjna zawitała z kamerą na Plac Plebiscytowy, gdzie o rozwoju Kwidzyna w XIX wieku i samym plebiscycie opowiadał Łukasz Rzepczyński. Producenci kwidzyńskiego odcinka programu "Zakochaj się w Polsce" zapowiedzieli, że będzie on emitowany wiosną przyszłego roku na antenie TVP. Tak dla kronikarskiego porządku warto przypomnieć, że latem tego roku dwukrotnie kwidzyński zabytek był planem filmowym. Najpierw gościła ekipa realizująca zdjęcia do historycznej telenoweli „Korona królów”. Zamek w Kwidzynie zagrał rolę malborskiej warowni. Później na terenie zamku kręcono reklamę piwa.

RB

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe