Ogólnopolski konkurs plastyczny „Maszyna Pracuje, Dziecko Obserwuje” Wyróżnienie dla Laury

  • 03.06.2019, 08:59
  • (n)
Ogólnopolski konkurs plastyczny „Maszyna Pracuje, Dziecko Obserwuje” Wyróżnienie dla Laury Fot. Henryk Dobrzański Konkursowe wyróżnienie trafiło do Laury Nowackiej. Na zdjęciu razem z Anną Świderska (po lewej) i Aliną Urbańską.
GMINA KWIDZYN. Laura Nowacka, uczennica Szkoły Podstawowej w Korzeniewie, została wyróżniona w regionalnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Maszyna Pracuje, Dziecko Obserwuje”. Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Rolnictwa i Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, a współorganizatorami tego przedsięwzięcia są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa.

W kwietniu 105 prac z sześciu szkół podstawowych gmin wiejskich powiatu kwidzyńskiego wzięło udział w pierwszym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Maszyna Pracuje, Dziecko Obserwuje”. Jury pod przewodnictwem Małgorzaty Studzińskiej z KRUS PT w Kwidzynie wybrało najlepsze prace w dwóch grupach wiekowych: od I do III i od IV do VIII klasy. Wybrane prace trafiły następnie do Oddziału Regionalnego KRUS w Gdańsku, gdzie wyłonieni zostali regionalni laureaci.

W pierwszej grupie wiekowej, klasy I do III wyróżniono Laurę Nowacką z SP w Korzeniewie, która otrzyma nagrodę na specjalnej uroczystości w Zespole Szkół Rolniczych, podczas podsumowania IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego w Bolesławowie.

-Bardzo lubię rysować, najchętniej korzystam z kredek. Rysuję ludzi, zwierzęta i kwiaty. Jestem szczęśliwa, że moja praca została wyróżniona. Dowiedziałam się o tym w szkole, gdzie były moje koleżanki i koledzy, nauczyciele oraz rodzice. Wszyscy bili mi brawo, a ja byłam taka dumna - opowiada Laura Nowacka, laureatka konkursu.

 

-Laura jest naszą szkolną artystką, bo nie tylko pięknie rysuje, ale również potrafi śpiewać i tańczyć. Już niebawem będziemy mogli podziwiać jej talent i innych uczniów, bo przygotowujemy uroczyste zakończenie nauki w III klasie – dodaje Anna Świderska, wychowawczyni i nauczycielka plastyki w SP Korzeniewo.

Ze współpracy z kwidzyńską placówką terenową KRUS zadowolona jest dyrektorka szkoły w Korzeniewie. Podkreśla, że wspólne kontakty są dość regularne.

-Najbardziej cenimy sobie pogadanki z uczniami naszej szkoły dotyczące prewencji czyli zachowania rozsądku i postępowania takiego, by uniknąć zagrożeń. Cieszę się bardzo z sukcesu naszej uczennicy i w nagrodę za chętny udział w konkursie plastycznym, zorganizujemy wyjazd całej klasy Laury na uroczystości w Bolesławowie – mówi Alina Urbańska, dyrektor SP w Korzeniewie.

(n)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe