Do listopada nadal autobusami. PR wybrały przewoźnika

  • 10.07.2019, 12:49 (aktualizacja 10.07.2019, 12:56)
  • Żródło: Kurier Kwidzyński
Do listopada nadal autobusami. PR wybrały przewoźnika Mirosław Wiśniewski / archiwum
POWIAT. Co najmniej do połowy listopada na linii kolejowej Malbork – Grudziądz nie pojawią się pociągi. „Przewozy Regionalne” Sp. z o.o., Oddział Pomorski w Gdyni ogłosiły właśnie wyniki przetargu na autobusową komunikację zastępczą na odcinku Malbork – Grudziądz. W przetargu zwyciężyła oferta złożona przez dwie firmy - Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Bytowie i Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Elblągu.

Prace modernizacyjne na wielu odcinkach dróg krajowych czy liniach kolejowych wloką się wyjątkowo ślamazarnie. Firmy schodzą z budów, rezygnują z kontraktów, a powodem są jak zawsze w tego typu przypadkach pieniądze. Nie inaczej jest na modernizowanym od ponad dwóch lat odcinku linii kolejowej nr 207. Tę wartą ponad 200 mln. zł inwestycję realizowało konsorcjum NDI. Na wiosnę tego roku pracownicy konsorcjum zeszli z placu budowy. Powodem przerwania prac były różnice co do wyceny dodatkowych prac, jakie musiały zostać wykonane podczas modernizacji tejże linii. Niestety przerwanie prac po raz kolejny odsunęło w czasie ich ukończenie i tym samym pojawienie się na linii pociągów. W tej sytuacji „Przewozy Regionalne” Sp. z o.o., Oddział Pomorski w Gdyni ogłosiły przetarg na autobusową komunikację zastępczą na odcinku Malbork – Grudziądz. Będzie ona obowiązywała od 14 lipca do 14 listopada. Wartość kontraktu została określona na poziomie około 1,1 mln. zł. Do przetargu zgłosiło się 7 firm. /.../

Więcej na ten temat i wiele innych ciekawych wiadomości z życia naszego miasta i powiatu znajdziesz w bieżącym wydaniu "Kuriera Kwidzyńskiego" - dostępnej w kioskach i punktach sprzedaży prasy na terenie powiatu kwidzyńskiego.

Zachęcamy do kupna i lektury!

 

Źródło: Kurier Kwidzyński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe