Od rocka po disco-polo. Mieszkańcy bawili się na Dniach Ryjewa

  • 30.08.2019, 07:15
  • Tekst i zdjęcia: Mirosław Wiśniewski
Od rocka po disco-polo. Mieszkańcy bawili się na Dniach Ryjewa Fot. Mirosław Wiśniewski
RYJEWO. Formacja Nieżywych Schabuff, Agata Sobocińska, Groovebusters i Summer Night – to gwiazdy tegorocznych 21 Dni Ryjewa. Pierwszego dnia królował rock i pop-rock, a dzień później scenę główną zawładnęła muzyka dance i disco-polo. Atrakcją były także pokazy strongmanów, a także zawody spławikowe zorganizowane na pobliskim Nogacie.

Tegoroczne świętowanie rozpoczęło się od pokazów strongmenów, którzy zaprezentowali się zebranej publiczności w kilku konkurencjach. Było więc podnoszenie auta, spacer farmera, spacer buszmena czy przerzucanie 340 kg opony. Pod względem muzycznym w sobotę królował rock lub też pop-rock. Najpierw świetny koncert dała Agata Sobocińska z zespołem, po czym scenę zawładnęła główna gwiazda tegorocznych Dni Ryjewa czyli Formacja Nieżywych Schabuff. Choć w większości zespół Olka Klepacza prezentował nowe lub mniej znane utwory tej grupy, to pod koniec koncertu wszyscy doczekali się również największych hitów tej formacji. Po zakończeniu koncertu FNS zabawa się jednak nie skończyła, bowiem zespół „Aplauz” zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy tanecznej.

Dzień później pobudka nastąpiła już o 6 rano. Wówczas odbyły się bowiem zawody spławikowo-gruntowe rozgrywane o Puchar Wójta Gminy Ryjewo. Do sportowych zmagań przystąpiło 15 osób, które rywalizowało ze sobą na wodach Nogatu w Białej Górze. Wręczenie nagród nastąpiło po południu na scenie głównej Dni Ryjewa. Zwyciężył faworyt zawodów czyli Władysław Kowalski, któremu udało się złowić 6,5 kg ryb. Jak podkreślał były tą głównie krąpie. Wszystkie jednak trafiły ponownie do wody. Drugie miejsce w zawodach wędkarskich zajął Andrzej Kowalski, któremu udało się złowić 5,46 kg ryb. Trzeci był natomiast Zenon Szramowski z wynikiem 3,72 kg. Wszyscy otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez Sławomira Słupczyńskiego, wójta gminy Ryjewo, a także pamiątkowe gadżety wydane z okazji tegorocznych Dni Ryjewa. Na koniec podsumowania zawodów wędkarskich Stanisław Adamczyk z gminnego koła PZW w Ryjewie wręczył również nagrodę dla najlepszego wędkarza w roku 2018. Zgodnie z przewidywaniami wyróżnienie to trafiło do Władysława Kowalskiego. Po przerwie rozpoczęły się także występy sceniczne. W niedzielny wieczór królowała już muzyka disco-polo oraz dance. Trzynaście zespołów wystartowało w zorganizowanym festiwalu Disco Bandżo, a na koniec wystąpiły gwiazdy czyli zespoły „Groovebusters” i „Summer Night”.

Tekst i zdjęcia: Mirosław Wiśniewski

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe