Święto Pieczonego Ziemniaka

  • 10.10.2019, 11:49
  • (jk)
Święto Pieczonego Ziemniaka Fot. Jacek Kluczkowski
Członkowie i sympatycy Towarzystwa Kulturalnego Ludności Niemieckiej "Ojczyzna" w Kwidzynie spotkali się podczas "Święta pieczonego ziemniaka". W dorocznej imprezie nie zabrakło także przedstawicieli samorządów lokalnych, w tym Piotra Widza, wiceburmistrza Kwidzyna, Kazimierza Kwiatkowskiego, wójta gminy Gardeja i Sławomira Słupczyńskiego, wójta gminy Ryjewo. Tegoroczna impreza odbyła się na terenach restauracji „Maxim” w Kwidzynie. Gości powitał Manfred Ortman, przewodniczący TKLN „Ojczyzna”.

- Święto Pieczonego Ziemniaka organizujemy już od wielu lat. Zapraszamy nie tylko członków i sympatyków towarzystwa, ale także naszych przyjaciół, którzy wspierają nas przez cały rok. Cieszę się, że co roku w imprezie bierze udział tak wielu gości. W tym roku przyjechali także przedstawiciele mniejszości z Grudziądza, Gdańska oraz ze Sztumu. Jak zawsze przygotowaliśmy różnego rodzaju konkursy, w których oczywiście główną rolę odgrywał ziemniak. Był także konkurs dla samorządowców, którzy musieli wykazać się umiejętnością wbijania gwoździ. Chcę podkreślić, że organizacja wielu imprez, w tym także ostatniej nie byłaby możliwa bez wsparcia innych. Zawsze możemy liczyć na przychylność samorządów lokalnych oraz na pomoc Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które udzieliło nam finansowego wsparcia także na organizację tej imprezy - podkreśla Manfred Ortman.

Organizatorzy przygotowali nie tylko konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, ale także część artystyczną. Zespół „Mikołajczanki”, którym kieruje Alicja Klufczynska, działający w ramach Towarzystwa Kulturalnego Ludności Niemieckiej "Ojczyzna" zaśpiewał piosenki w językach polskim i niemieckim. Nie zabrakło także poczęstunku dla wszystkich uczestników święta oraz dobrej zabawy.

TKLN "Ojczyzna" zostało utworzone w 1992 roku. Stowarzyszenie co roku organizuje różnego rodzaju przedsięwzięcia dla mieszkańców powiatu kwidzyńskiego. Organizacja jest otwarta nie tylko dla osób pochodzenia niemieckiego, ale dla wszystkich, którzy są zainteresowaniu poznawaniem języka i kultury niemieckie. Towarzystwo zajmuje się też działalnością charytatywną. Prowadzi przy wsparciu samorządu miasta i zakonu Johannitów stację socjalną w Kwidzynie.

Fot. Jacek Kluczkowski

(jk)

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe