Złamał sądowy zakaz, jechał autem z cofniętym licznikiem

  • 29.01.2020, 08:37
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Złamał sądowy zakaz, jechał autem z cofniętym licznikiem
W piątek 24.01., kwidzyńscy policjanci podczas kontroli pojazdu marki BMW wykryli różnicę we wskazaniu drogomierza. Właściciel samochodu będzie musiał to wyjaśnić. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów. Zgodnie z art. 306 a kk. ingerencja w licznik samochodowy lub zmiana jego wartości zagrożone są karą do 5 lat więzienia.

W miniony piątek, w godzinach południowych funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie na ulicy Machutty zatrzymali do kontroli 37-letniego mężczyznę kierującego pojazdem marki BMW. Podczas sprawdzenia odczytu drogomierza okazało się, że w listopadzie 2019 r. w trakcie badań technicznych stan licznika pojazdu wskazywał wartość 499100, natomiast w czasie piątkowej kontroli drogomierz wskazał liczbę 499046 km. Dokładna różnica wyniosła 54 km.

Na miejsce przyjechali policjanci z grupy dochodzeniowo - śledczej, którzy wykonali oględziny, zrobili zdjęcia, zabezpieczyli ślady, przesłuchali kierującego, sporządzili dokumentację służbową. Zebrany materiał dowodowy i kolejne czynności, jakie w tej sprawie realizują policjanci, mają na celu wyjaśnienie ww. nieprawidłowości.

Ponadto w trakcie sprawdzenia mężczyzny w policyjnych systemach wyszło na jaw, że posiada on aktualny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Kwidzynie na okres 36 miesięcy za jazdę pod wpływem alkoholu.

 

 

Źródło: KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 04.02.2020, 15:47
Czy gazeta jest wstanie pomóc mieszkańcom okrągłej łąki w naprawieniu drogi gminnej do której wójt Sadlinki nie przykłada się w naprawieniu co mają ciężko dojechać karetki do chorych

Pozostałe