NIE dla PRZEMOCY

  • 02.02.2020, 20:38
  • Źródło: KPP Kwidzyn
NIE dla PRZEMOCY
Z inicjatywy kwidzyńskiego Zespołu Interdyscyplinarnego na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz przy współpracy przedstawicieli innych instytucji zaangażowanych w pomoc osobom doznającym przemocy domowej prowadzona jest lokalna kampania informacyjno - edukacyjna pt. "NIE dla PRZEMOCY" która wpisuje się w Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodziny ma terenie gminy miejskiej Kwidzyn.

Głównym celem kampanii jest upowszechnienie wśród lokalnej społeczności informacji o instytucjach świadczących w naszym mieście pomoc ofiarom przemocy w rodzinie.

Adresatami kampanii są przede wszystkim osoby dotknięte przemocą, a pośrednio również instytucje udzielające wsparcia rodzinie.

W ramach kampanii Zespół Interdyscyplinarny opracował ulotki, które zostały rozesłane do kwidzyńskich instytucji i placówek w tym:

  • placówek ochrony zdrowia,
  • placówek oświaty działających zarówno na poziomie gminnym jak i powiatowym,
  • policji,
  • prokuratury, jednostek pomocy społecznej itp.

Adresatem kampanii są mieszkańcy miasta, a jej celem jest zmiana błędnych przekonań na temat przemocy domowej funkcjonujących w świadomości społecznej. Te właśnie przekonania na temat przemocy w rodzinie, niesłusznie usprawiedliwiają stosowanie przemocy wobec najbliższych, a winą za jej stosowanie obarczają przeważnie osobę doznającą przemocy. Przemoc domowa jest przestępstwem ściganym przez prawo i podlega karze. Nic jej nie usprawiedliwia, a winę za jej stosowanie ponosi tylko i wyłącznie osoba przemoc stosująca.

Pamiętaj, że nikt nie ma prawa używać przemocy lub w inny sposób znęcać się .

 

Źródło: KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe