Wsparcie na turnusy i środki ortopedyczne. Można składać wnioski drogą elektroniczną

  • 02.02.2020, 21:38
  • Źródło: Obserwator
Wsparcie na turnusy i środki ortopedyczne. Można składać wnioski drogą elektroniczną
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych umożliwił składanie wniosków dotyczących dofinansowania do turnusów rehabilitacyjnych oraz do zakupu przedmiotów ortopedycznych drogą elektroniczną. Renata Majda, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie podkreśla, że system działa od początku roku.

- Wnioski o dofinansowanie do uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych oraz do zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych umożliwia Systemu Obsługi Wsparcia SOW. Jest on darmowy. Elektroniczny wniosek można złożyć w każdym dniu, także wolnym od pracy i o każdej godzinie. System działa bowiem 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Potrzebny jest jedynie dostęp do internetu - informuje Renata Majda.

 

System działa pod adresem: ww.sow.pfron.org.pl. Profil zaufany, czyli identyfikacja elektroniczna, dzięki której można potwierdzić swoją tożsamość w internecie, można potwierdzić w wielu instytucjach oraz on-line przy pomocy dziesięciu różnych banków. PFRON przygotował materiał w serwisie YouTube, w którym wyjaśniono w przystępny sposób w jaki można to zrobić. Można także skorzystać z kreatora SOW, który usprawnia proces składania wniosku.

(op)

Osoby, które chcą uzyskać w tej sprawie pomoc lub także w innych sprawach mogą kontaktować się z PFRON za pomocą bezpłatnej infolinii: 800 889 777 (czynna w dni robocze, w godz. 9.00 -17.00.

Źródło: Obserwator

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe