Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Nie trzeba jeździć dwa razy

  • 02.02.2020, 21:54
  • Źródło: Obserwator
Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Nie trzeba jeździć dwa razy
Karty parkingowe i legitymacje osoby niepełnosprawnej będzie można tak jak w ubiegłym roku odebrać w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie. Trzeba jednak będzie zadbać o upoważnienie dla kierownika PCPR. Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności odbywają się tylko w Malborku.

- Podobnie jak w ubiegłym roku osoba niepełnosprawna może pobrać wnioski bezpośrednio w siedzibie PCPR lub ze strony internetowej. Wówczas będzie mogła stanąć przed komisją orzekającą w Malborku. Jednak aby nie jeździć jeszcze raz do Malborka po odbiór dokumentów np. po odbiór legitymacji osoby niepełnosprawnej wystarczy upoważnić osobę z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie do odbioru dokumentów w Malborku - mówi Wiesław Wosiak, wicestarosta kwidzyński.

Dokumenty będzie można odebrać w sekretariacie siedziby PCPR przy ulicy Hallera 5 w Kwidzynie.

Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności orzeka głównie dla celów pozarentowych, takich jak korzystanie z rehabilitacji leczniczej, ze świadczeń pomocy społecznej, zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze, uczestnictwa w warsztatach terapii zajęciowej, korzystania z ulg i uprawnień np. karty parkingowej. Siedziba Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności mieści się przy ul. Armii Krajowej 70 w Malborku.

(jk)

Godziny urzędowania Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Malborku:

- poniedziałek 8.00 - 15.00

- wtorek: 8.00 - 15.00

- środa: 8.00 - 17.00

- czwartek: 8.00 -15.00

- piątek: 8.00 - 15.00

 

Źródło: Obserwator

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe