Rekrutacja do przedszkoli rozpoczęta. Nowy oddział przedszkolny

  • 12.02.2020, 13:18
  • Źródło: Kurier Kwidzyński
Rekrutacja do przedszkoli rozpoczęta. Nowy oddział przedszkolny Jacek Kluczkowski Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Hallera to zupełnie nowa propozycja samorządu miasta na nowy rok szkolny.
Rozpoczęta została rekrutacja do kwidzyńskich przedszkoli na rok szkolny 2020/2021 dla których miasto jest organem prowadzącym. Burmistrz miasta określił w opublikowanym już zarządzeniu harmonogram postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego. Do 28 lutego rodzice mogą składać wnioski o przyjęcie dziecka do Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Kwidzynie oraz oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 5 w Kwidzynie. Oddział przedszkolny przy SP5 to zupełnie nowa propozycja władz miasta na nowy rok szkolny.

- Jesteśmy w okresie, w którym rodzice podejmują decyzję czy ich dziecko trafi do przedszkola czy nie oraz jaką placówkę wybiorą. Poza Przedszkolem z Oddziałami Integracyjnymi, funkcjonować będzie też oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Hallera. Wykonaliśmy niezbędne prace adaptacyjne w budynku. Aktualnie wyposażamy to przedszkole w odpowiedni sprzęt, meble oraz zabawki. Jesteśmy w stanie przyjąć dzieci z Kwidzyna do czterech, bezpłatnych grup publicznych. To w znaczący sposób poprawi trudną sytuację związaną z liczebnością grup przedszkolnych w przedszkolu publicznym i przedszkolach niepublicznych – uważa Piotr Widz, wiceburmistrz Kwidzyna.

Na początku marca wnioski rodziców będą weryfikowane przez komisję rekrutacyjną.

- 23 marca do publicznej wiadomości zostanie podana lista kandydatów zakwalifikowanych i lista kandydatów, którzy nie zostaną zakwalifikowani. Zakładamy jednak, że tych niezakwalifikowanych po prostu nie będzie ponieważ otwierając cztery nowe oddziały w naszym systemie przedszkolnym jesteśmy w stanie zaspokoić potrzeby wszystkich mieszkańców. Wiemy, że są takie osoby, które podejmują decyzje o oddaniu dziecka do przedszkola dopiero na przełomie 5 i 6 roku życia i dlatego jest to propozycja, która zaspokoi potrzeby wszystkich – twierdzi Piotr Widz, wiceburmistrz Kwidzyna.

Źródło: Kurier Kwidzyński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe