Miasto walczy z koronawirusem Odkażają przystanki

  • 07.04.2020, 21:03
  • JK
Miasto walczy z koronawirusem Odkażają przystanki Nietypowego zadania podjęli się pracownicy Przedsiębiorstwa Wodociągowo-Kanalizacyjnego w Kwidzynie, którzy zajmują się dezynfekują przystanków autobusowych. Fot. Urząd Miejski w Kwidzynie
Wszystkie miejskie autobusy w Kwidzynie są na bieżąco ozonowane i dezynfekowane. Wyłączono także sygnalizację świetlną, która jest uruchomiana przez dotknięcie specjalnego klawisza przez pieszych. Wszystko po to, aby do minimum ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem.

- Zależy nam na tym, aby w tych trudnych chwilach mieszkańcy Kwidzyna mieli dostęp do komunikacji miejskiej, zapewniającej przede wszystkim bezpieczny i sprawny dojazd do pracy. Wszystkie miejskie autobusy są na bieżąco ozonowane i dezynfekowane. Wprowadzona została również zasada mówiąca o tym, że w autobusie może być zajęta jedynie połowa miejsc siedzących. Tzw. linie systemowe, dowożące mieszkańców Kwidzyna do zakładów pracy obsługiwane są przez podwójne, a w niektórych przypadkach nawet potrójne składy autobusów. Pozwala to nam na obniżenie ilości pasażerów przebywających jednocześnie w autobusach. PKS dba o to, aby miejskie autobusy były codziennie ozonowane i dezynfekowane. Do czasu wznowienia nauki szkolnej zawieszona została linia nr 8, którą kursowały autobusy dowożące dzieci i młodzież do szkół w mieście. Wyłączyliśmy sygnalizację świetlną na ulicach, która m.in. jest uruchomiana przez dotknięcie specjalnego klawisza przez pieszych, co dziś jest zachowaniem ryzykownym. Apelujemy do kierowców, by zachowali szczególną ostrożność - informuje Jan Kozłowski z Urzędu Miejskiego w Kwidzynie.

Wprowadzone zostały także zmiany godzin w kursowaniu linii 6 i 7. Nietypowego zadania podjęli się pracownicy Przedsiębiorstwa Wodociągowo - Kanalizacyjnego w Kwidzynie, którzy zajęli się dezynfekują przystanków autobusowych.

JK

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe