Jak dobrać stylowe dodatki do wnętrza?

  • 01.05.2020, 11:46
  • Źródło: Artykuł sponsorowany
Jak dobrać stylowe dodatki do wnętrza?
Szukasz pomysłu na zmianę aranżacji swojego mieszkania? Jesteś szczęśliwego posiadaczką nowych czterech kątów? A może zastanawiasz się nad sprzedażą swojego lokum i szukasz inspiracji jak podnieść jego wartość? Jeśli tak, to koniecznie sprawdź nasze propozycje, jak wybrać dodatki do swojego wnętrza.

Szukaj inspiracji

Nasze mieszkanie spełnia wiele funkcji, spędzamy w nim większą część życia. Gdy już zdecydujemy, które rozwiązania zapewnią nam funkcjonalność i wygodę, pora zadbać o dodatki, które nadadzą wnętrzu charakteru.

Zacznijmy od wyboru stylu, który najbardziej nam odpowiada. Najpopularniejsze obecnie nurty w aranżacjach to skandynawski, współczesny, eklektyczny, glamour lub klasyczny. W tym celu najlepiej szukać inspiracji w sieci oraz sklepach meblowych, a także z dekoracjami wnętrz.

Czasem wystarczy impuls, spodoba nam się wzór, faktura bądź kolor i już wiemy w którą stronę podążać. Mając w głowie sprecyzowane oczekiwania odnośnie stylu, łatwiej będzie nam wybrać dodatki spójne i tworzące wybrany przez nas charakter wnętrza.

Określ budżet

Bardzo ważna kwestia, bez ustalenia której nie ma co ruszać na zakupy. Zastanów się dokładnie na czym ci zależy najbardziej i przygotuj listę od najbardziej potrzebnych (jak oświetlenie, dywany, tekstylia, rośliny, grafiki lub obrazy) do najmniej niezbędnych (figurki ozdobne, podkładki pod kubki itp).

Gdy już wiesz, czego potrzebujesz, określ budżet. Bądź realistką - pewne rzeczy kosztują i należy się z tym liczyć. Warto jednak w kwestii budżetu skorzystać z wyprzedaży, promocji lub kodów rabatowych. Świetnym pomysłem jest również poproszenie gości zapraszanych na parapetówkę o karty podarunkowe do sklepów z dodatkami, zamiast otrzymanie 3 kompletów takich samych szklanek i wałka do ciasta. To nic, że nigdy nie upiekłaś nawet jednego ciasteczka.

Znajdź dodatki w Twoim stylu

Styl wybrany, warto więc rozejrzeć się za jego ikonami, które dodadzą wnętrzu smaku.

1. Styl skandynawskim 

Najważniejsza jest prostota, jasne barwy i naturalne materiały. Charakterystyczne dla tego stylu są oszczędne w formie rośliny, wyraziste, geometryczne wzory, tekstylia z naturalnych materiałów (len, bawełna).

Skandynawskie wnętrza są dość surowe, zatem kluczową rolę odgrywa ocieplenie aranżacji drewnem oraz np. pledem o grubym splocie lub dywanem. Mają one za zadanie nadać przytulności i wygody.

2. Styl współczesny 

Lubi prostotę, przestronne wnętrza i minimalną ilość dekoracji. Wiodące w tym stylu dodatki to głównie eleganckie, proste tkaniny, a także materiały takie jak stal i chrom. Dla ocieplenia wnętrza możemy dodać elementy drewniane i skórzane, choć często spotyka się chłodne, surowe szkło. Ewentualne dodatki mogą być w intensywnym kolorze, jak czerń, granat, czerwień bądź żółcienie.

3. Eklektyzm 

Najbardziej barwny i kolorowy styl z omawianych. Charakteryzuje się głównie tym, że łączy w nieoczywisty sposób pozostałe style. Wybierając dodatki w tej konwencji należy jednak uważać, aby nie potęgować wrażenia chaosu.

Wbrew pozorom to niełatwe, zważywszy na fakt ile form i kolorów można użyć. Styl eklektyczny nie ma zasad, możesz więc połączyć loftowe oświetlenie z barokowymi tekstyliami, a do tego kolorowe ozdoby na półkach.

4. Styl glamour

Wnętrza w tym stylu są kochane zwłaszcza przez kobiety. Pozwalają otaczać się luksusem i odrobiną blichtru, ale ze smakiem. Mile widziane są błyszczące tkaniny, kryształowe ozdoby, złoto i srebro. Dodatki w stylu barokowym pasują idealnie i komponują się ze stylem glamour. Możemy połączyć go również z kolorami takimi jak głęboki fiolet, subtelny róż lub butelkowa zieleń czy granat.

5. Styl klasyczny

Wnętrza jest ponadczasowy i bardzo popularny. Dominują w nim brązy, beże, naturalne drewno i dodatki tworzące efekt przytulności. Kluczową rolę pełnią tekstylia, eleganckie wazony i świeczniki, Dodatkiem stanowiącym kropkę nad i są obrazy w zdobionych ramach. Piękna dodają również okazałe rośliny.

Poszukiwania

Są dwie drogi do wybrania dodatków do swojego wnętrza. Jedna z nich to zakupy internetowe. Najprostsza opcja dla osób nie przepadających za zakupami oraz szukających dużego wyboru. Najłatwiej również wówczas trafić na obniżki i promocje. Do tego nie musimy martwić się transportem, a jeśli koszt upatrzonych dodatków będzie przekraczał nasz budżet, to możemy rozbić zakupy na wygodne raty lub kilka wypłat.

Drugą drogą są zakupy w sklepach stacjonarnych. Warto zajrzeć do sklepów meblowych, popularnych marketów budowlanych, sklepów z dekoracjami oraz zwykłych marketów, które organizują czasem akcje związane z urządzaniem wnętrz, oferując produkty w niższych cenach.

Mieszkaj pięknie

Dzięki temu, że urządzimy wnętrze według własnych upodobań i swojego indywidualnego stylu, będziemy lepiej się w nim czuć i chętniej do niego wracać. Nie warto kierować się jedynie modą, ani opiniami innych. Poszukując dodatków do swojego wnętrza kieruj się naszymi podpowiedziami, a stworzysz wnętrze, które pokochasz.

Więcej informacji znajdziesz na CityMeble.com

Źródło: Artykuł sponsorowany

Podziel się:


Pozostałe