OBSERWATOR. Pieniądze na likwidację barier

  • 12.05.2020, 22:21
  • Źródło: Kurier Kwidzyński
OBSERWATOR. Pieniądze na likwidację barier JK
Rozpatrzono wnioski dotyczące likwidacji barier architektonicznych i w komunikowaniu się. Z osobami, które otrzymały wsparcie, będą podpisywane umowy. Z dofinansowania można skorzystać tylko wówczas, gdy zakup lub inwestycja dotyczy indywidualnych potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Umowy będą podpisywane z zachowaniem wszystkich środków ostrożności. Osoba, która uzyskała dofinansowanie odbierze ją w naszym centrum. Po jej podpisaniu wrzuci umowę do skrzynki, a nasz pracownik odbierze ją następnego dnia. Podpisanych zostanie 40 umów, w tym 32 na likwidację barier technicznych i architektonicznych oraz 8 umów na likwidację barier w komunikowaniu się. To przede wszystkim dostosowanie łazienek do potrzeb osób niepełnosprawnych, budowa podjazdów dla osób poruszających się na wózkach oraz zakup sprzętu komputerowego dla osób, które mają trudności w komunikowaniu się. Średnie dofinansowanie do modernizacji łazienek to ok. 2,5 tys. zł. Budowa podjazdów jest droższa - mówi Renata Majda, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie.

W tym roku na likwidację barier architektonicznych, w komunikowaniu się i technicznych, w związku z indywidualnymi potrzebami osób niepełnosprawnych, przeznaczono 120 tys. zł ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych, które trafiły do powiatu kwidzyńskiego.

(jk)

 

Źródło: Kurier Kwidzyński

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe