Kobieta potrącona na pasach

  • 17.06.2020, 20:26
  • red.
Kobieta potrącona na pasach
Policjanci apelują o ostrożność na drodze. Na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Braterstwa Narodów doszło do potrącenia. 57-letnia kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniane będą w prowadzonym przez policjantów postępowaniu.

Do zdarzenia doszło na terenie Kwidzyna. We wtorek, 16.06.br., ok. 8:00 na ulicy Braterstwa Narodów doszło do potrącenia pieszej. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 63-latka kierująca oplem corsa nie ustąpiła pierwszeństwa pieszej na oznakowanym przejściu dla pieszych, doprowadzając do jej potrącenia. 57-letnia kobieta poszkodowana w tym zdarzeniu, z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

Policjanci zatrzymali kierującej oplem prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane teraz przez policjantów w prowadzonym postępowaniu.

Pamiętajmy!

Przejścia dla pieszych to miejsca bardzo newralgiczne, a wypadki z udziałem pieszych są z reguły najbardziej tragiczne w skutkach. Pamiętajmy, że zawsze kierujący zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Kierującemu zabrania się między innymi omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu oraz wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim.

_red.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sławek EU07
Sławek EU07 27.06.2020, 07:29
Zrobić obowiązkowe badania dla kierowców co kilka lat.

Pozostałe