Kredyt hipoteczny 50 tys — najlepsze oferty bankowe

  • 02.07.2020, 11:35
  • Źródło: Artykuł sponsorowany
Kredyt hipoteczny 50 tys — najlepsze oferty bankowe
Współczesny świat bez wątpienia rozwija się w bardzo szybkim tempie. Aż trudno uwierzyć, że wciąż dążymy ku lepszym, nowocześniejszym, bardziej innowacyjnym rozwiązaniom. My sami natomiast oczekujemy więcej od samych siebie i od swojej codzienności. Mamy wiele ról, obowiązków, wymagań i coraz mniej czasu. Stajemy się również bardziej oszczędni, a jednocześnie świadomi tego, w jak prosty i bezpieczny sposób możemy pozyskiwać gotówkę na planowane inwestycje.

Wiadomo, że jesteśmy marzycielami i konstruktorami, niekiedy zamierzamy wybudować dom, kupić mieszkanie, nowe auto, zrobić remont, czy pojechać na wakacje. Obecnie coraz częściej udajemy się po pieniądze do banków i wszelkiego rodzaju placówek finansowych. Kredyt hipoteczny to najczęściej wybierana forma zasilenia gotówkowego. Dlaczego? W większości przypadków nie jesteśmy w stanie wyłożyć znacznej sumy gotówki w celu sfinalizowania inwestycji. Kredyt hipoteczny z kolei pozwala nam na cykliczną, równomierną i nie obciążającą znacznie naszego budżetu spłatę. Trafnym rozwiązaniem może również okazać się kredyt gotówkowy na 50 tyś. złotych, który również pozwoli nam sfinansować inwestycje.

Kredyt hipoteczny 50 tys – na czym polega?

Geneza kredytu hipotecznego wbrew pozorom pozostaje doskonale znana na całym świecie. Wynika to z faktu, że od wielu lat konsumenci niezwykle chętnie zaciągają tego typu zobowiązania i traktują je jako te najbardziej opłacalne oraz przyszłościowe. Kredyt hipoteczny to po prostu forma pożyczki, jednak jest ona udzielna na specjalnych warunkach. W momencie kiedy pożyczamy od banku gotówkę, w ramach zabezpieczenia spłaty kredytu, dana hipoteka (nieruchomość lub ruchomość), pozostaje własnością banku do momentu całkowitej spłaty rat wraz z odsetkami. Jeśli zakończymy spłatę w terminie i będzie ona zgodna z początkową umową z bankiem, to hipoteka stanie się naszą własnością. Jeśli jednak tak się nie stanie – to znaczy – raty kredytu nie będą spłacane w terminie lub nie będą spłacane w ogóle, a końcowy bilans nie będzie zgadzał się ze stanem umownym – wówczas bank stanie się prawnym właścicielem hipoteki.

Może brzmieć to dosyć niepokojąco, ale w tym momencie należy jednoznacznie podkreślić, że kiedy udamy się do banku z zamiarem zaciągnięcia tego rodzaju kredytu, to na wstępie spotkamy się z doradcą. Osoba ta przedstawi wszelkie warunki, a także wysokości kredytu hipotecznego oraz dostosuje długość i wysokość spłaty zarówno do naszych możliwości finansowych, jak również indywidualnych potrzeb. Jeśli po sprawdzeniu i identyfikacji bank udzieli zgody na kredyt hipoteczny 50 tys, to wówczas ze spokojem i komfortem będziemy mogli przejść do dalszych formalności. Jedno jest pewne, w dzisiejszych czasach możemy być jak najbardziej spokojni o swoje bezpieczeństwo oraz uczciwość placówek bankowych. Nie mniej jednak, to my sami powinniśmy w pierwszej kolejności dokładnie przemyśleć sytuację finansową, w której się znajdujemy, a także w której będziemy w przyszłości.

Kredyt hipoteczny oferty – w jaki sposób szukać?

Dziś naprawdę wiele banków przygotowuje coraz atrakcyjniejsze oferty kredytów hipotecznych 50 tys. Dlatego też poszukiwanie opiera się teraz głównie na kwestii, na który bank zdecydujemy się docelowo. Oczywiście, badania i analizy jednoznacznie wskazują, iż w największej liczbie przypadków naszym wyborem pozostaje placówka bankowa, w której posiadamy swój rachunek osobisty lub konto oszczędnościowe. Ankietowani wskazują również na fakt, że bardzo często poszukując ofert kredytu hipotecznego 50 tys, kierują się oni opinią publiczną, popularnością medialną banku, zaufaniem publicznym, doradztwem bliskich i znajomych, a także (co ciekawe) ilością reklam. Warto również samodzielnie poszukać aktualnie dostępnych ofert w celu porównania ich atrakcyjności oraz korzyści, jakie zyskamy zaciągając kredyt w danej instytucji. W tym celu możemy skorzystać z rankingu kredytów hipotecznych lub z kalkulatora wysokości kosztów zobowiązania.

Kredyt hipoteczny oferty bankowe – jakie dokumenty warto przygotować na wstępie?

W drodze do uzyskania kredytu hipotecznego najważniejsza pozostaje pełna dokumentacja dostarczona do banku. W momencie gdy jesteśmy zatrudnieni na umowę o pracę, wówczas będą potrzebne nam:

— oświadczenie o dochodach,

— zaświadczenie o źródle dochodów,

— wyciąg z rachunku bankowego (pełny), na który przelewane jest wynagrodzenie,

— umowa o pracę, PIT 37 za ostatnie 2 lata,

— zaświadczenie ZUS (jeśli otrzymujemy zasiłki).

 

Z kolei wtedy, gdy planujemy budowę domu i to on ma stanowić hipotekę,  będziemy potrzebowali:

— aktu notarialnego potwierdzającego prawo własności do działki budowlanej, 

— pozwolenia na budowę,

— wypisu z ewidencji gruntów,

— odpisu z księgi wieczystej,

— kosztorysu i harmonogramu prac,

— dziennika budowy oraz operatu szacunkowego.

Podobnie jest, gdy chcemy na razie jedynie zakupić działkę, wówczas zmienia się jedynie to, że musimy przygotować dokument potwierdzający fakt, iż został wniesiony wkład własny. Oczywiście, w przypadku każdego kredytu i każdej pożyczki, zostaniemy najpierw sprawdzeni w BIK i KRD. Jest to niezbędne do zweryfikowania naszej wiarygodności konsumenckiej na podstawie historii kredytowej. Dzięki temu bank zyskują pewność, że jesteśmy wypłacalni i będziemy spłacać raty w wyznaczonym terminie. Osoby, które posiadają zaległości z tytułu kredytów, pożyczek, chwilówek, czy rachunków i spłat dóbr pozyskanych na raty, nie mają szans na otrzymanie kredytu hipotecznego.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Podziel się:


Pozostałe