Przebudowa drogi Grabówko-Nebrowo Wielkie. Rozpoczęto modernizację

  • 22.07.2020, 19:55
  • Źródło: Kurier Kwidzyński
Przebudowa drogi Grabówko-Nebrowo Wielkie. Rozpoczęto modernizację Foto: archiwum
Rozpoczęła się modernizacja drogi powiatowej Grabówko - Nebrowo Wielkie. Nowa nawierzchnia pojawi się na odcinku przebiegającym przez miejscowość Nebrowo, w gminie Sadlinki. Przebudową objęty zostanie odcinek o długości ponad 1 km.

- Umowa z wykonawcą została już podpisana. Przebudowę drogi prowadzi Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów ze Świecia. Koszt prac wyniesie ponad 2,1 mln zł – mówi Tomasz Pisarek z zarządu powiatu kwidzyńskiego.

Oprócz nowej nawierzchni wykonane zostanie także odwodnienie drogi. Powstanie także chodnik przy drodze. Prace potrwają ok. trzech miesięcy. Inwestycja w połowie została dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych. Samorząd gminy Sadlinki przekaże środki na pokrycie 10 proc. inwestycji, natomiast pozostała kwota to pieniądze z budżetu powiatu kwidzyńskiego.

(jk)

Źródło: Kurier Kwidzyński

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sławek EU07
Sławek EU07 23.07.2020, 11:51
Zdjęcie tytułowe dotyczy drogi Korzeniewo-Mareza sprzed kilku lat.

Pozostałe