Wymiana sposobu oświetlania dróg bezpośrednio wpłynie na wysokie bezpieczeństwo!

  • 07.10.2020, 14:13
  • Źródło: Materiał partnera
Wymiana sposobu oświetlania dróg bezpośrednio wpłynie na wysokie bezpieczeństwo!
Regularne modernizacje nawierzchni, ograniczenia prędkości, wydzielanie dodatkowych pasów ruchu. Wszystkie te zabiegi mają jeden, wspólny cel – poprawę bezpieczeństwa na jezdni. Dotyczy to przede wszystkim dróg ekspresowych oraz autostrad, gdzie pojazdy potrafią osiągać prędkości stanowiące zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu. Przy tym warto dbać również o sposób oświetlenia jezdni. Późnym wieczorem bądź nocą również dochodzi do ogromnej liczby wypadków!

Dlaczego przy drogach montować oprawy LED? Postaw na wysokie bezpieczeństwo

Obowiązek modernizacji oświetlenia przy poszczególnych jezdniach od lat spoczywa na barkach samorządów, które coraz częściej decydują się na wybór nowoczesnej luminacji LED. Znana jest ona niemal w całej Europie, a pierwsze różnice w zestawieniu z świetlówkami rtęciowymi będzie można zauważyć już gołym okiem. Mowa tutaj przede wszystkim o kolorystyce i jasności światła emitowanego przez diody. W przypadku technologii LED mamy do czynienia z niezwykle jasną wiązką, która umożliwia dostrzeżenie potencjalnego zagrożenia nawet z kilkudziesięciu metrów. Taki parametr stanowi o życiu człowieka. Zwłaszcza na jezdni, gdzie zachodzi potrzeba szybkiej reakcji na błyskawicznie zmieniające się wydarzenia. Popularne w ostatnich latach ledy są więc bezpośrednio powiązane z zauważalnym zwiększeniem bezpieczeństwa na drogach szybkiego ruchu oraz autostradach zaraz po zmroku. Na stronie internetowej https://nowaled.pl/ znajdziesz nowoczesne oprawy zewnętrzne, które z powodzeniem zainstalujesz właśnie przy jezdniach.

Na zdrowiu bądź życiu uczestników ruchu nie musisz oszczędzać. Wystarczy wybrać lampy LED

Wśród wielu utarło się przekonanie, że nowoczesna luminacja musi kosztować ogromne pieniądze. Zwłaszcza, jeżeli mowa o tak pokaźnych zaletach, jakimi bez wątpienia są czynniki przedstawione w poprzedniej części artykułu. Tymczasem roczny koszt użytkowania diod LED będzie nawet do kilkudziesięciu razy niższy od tego, generowanego przez rtęciowe żarówki. Nie zrażaj się nieco wyższą ceną początkową. W dłuższej perspektywie czasu dzięki technologii LED odłożysz bardzo dużo budżetu, nie wpływając tym samym na kwestie bezpieczeństwa na jezdniach. Jednorazowa inwestycja z całą pewnością zwróci się po kilku latach!

Źródło: Materiał partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe