Już w Kwidzynie! Robotyka LEGO z Mistrzami Świata!

  • 09.02.2021, 14:02 (aktualizacja 09.02.2021, 14:45)
  • redakcja
Już w Kwidzynie! Robotyka LEGO z Mistrzami Świata!
Mistrzowie Świata i pierwsza zawodowa drużyna robotyczna FIRST w Polsce otwiera swoje akademie dla dzieci od 5. do 14. roku życia na terenie Kwidzyna. Zajęcia będą odbywały się w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo-Technologicznym.

- Naszym celem jest stworzenie jak największej ilości drużyn robotycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Chcemy zarazić pasją do robotyki oraz nowych technologii jak największą rzeszę młodych ludzi i wykształcić u nich umiejętności pożądane w największych międzynarodowych firmach naukowo-technologicznych – opowiada koordynator projektu Michał Stefanowski.

 

Spice Gears to jedyna w Polsce drużyna będącą częścią międzynarodowej federacji FIRST, w której zrzeszonych jest 615 000 uczniów z 95 (!) państw oraz ponad 40,000 drużyn. Federacja organizuje 3 000 turniejów rocznie w największych metropoliach świata tj. Sydney, Dubaj, New York, Houston. Pozyskuje rocznie ponad $80,000,000 na stypendia i granty, sponsorowana jest przez największe firmy technologiczne jak Google, NASA, Bosh, Apple, Boing, czy Motorola, współpracuje z ponad 250,000 profesjonalnymi trenerami i mentorami oraz wspierana jest przez liczne organizacje młodzieżowe.

 

Od teraz Twoje dziecko może stać się jej częścią!

 

Na przełomie lipca i sierpnia gościliśmy w Gdańskim oraz Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym drużyny robotyczne z USA - 2220 The Blue Twilight oraz 2485 WARLords, które na zaproszenie Spice Gears Academy dzieliły się sekretami budowy oraz programowania robotów LEGO.

 

Robotyka to przyszłość dla Twojego dziecka, a misją SGA jest przekazanie idei STEAM łączącej w sobie naukę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę. Tylko spójne połączenie tych dziedzin pozwala dzieciom i młodzieży znaleźć rozwiązanie nawet w najtrudniejszych sytuacjach i wyzwalać efekt wyjątkowej synergii.

 

- Wprowadziliśmy do Polski unikalny, a już bardzo popularny na świecie system edukacji. Tworzymy drużyny robotyczne, które rozwiązują problemy współczesnego świata, rywalizując między sobą na szczeblu lokalnym, ogólnopolskim oraz międzynarodowym. W poprzednim sezonie dzieci np. rozwiązywały problem dostępu do wody pitnej. W SGA tak samo ważne jak umiejętność programowania, oceniana podczas zawodów jest umiejętność autoprezetnacji, wystąpień publicznych czy współpracy w grupie. Nasi instruktorzy podczas zajęć przygotowują drużynę do startu w turniejach również pod kątem umiejętności ‘miękkich’ – dodaje Michał Stefanowski

 

SGA oferuje kompletny system nauki oparty na czterech poziomach rozwoju. Poprzez udział w zawodach stymulują ciągły rozwój umiejętności pożądanych w największych międzynarodowych firmach. Nauka w duchu STEAM przynosi zaskakująco dobre efekty, takie jak: łatwe rozwiązanie problemów, przygotowanie do życia dorosłego, prowadzenie firmy czy budowanie silnej pozycji w zespole. Rozwijane są również takie umiejętności, jak pewność siebie, otwartość na opinie innych, negocjowanie, zarządzanie czasem, cierpliwość, kreatywność oraz dobra pamięć.

 

 

Absolwenci SGA już czerpią z tego korzyści współpracując m.in. z największą firmą informatyczną w Polsce Asseco, a na świecie pierwsi absolwenci programu FIRST pracują dla takich gigantów jak Google czy NASA. Absolwenci Spice Gears Academy tworzą również koła naukowe w najlepszych uczelniach w całej Polsce.

 

Zacznij od LEGO i dobrej zabawy!

 

Zajęcia Spice Gears Academy będą odbywać się w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo Technologicznym (ul. Górki 3A) oraz w Gdańsku, Gdyni, Rumi oraz Tczewie.

 

Nowe grupy ruszają już w lutym!
 

Zgłoś się już dzisiaj na pierwsze bezpłatne zajęcia!


Liczba miejsc mocno ograniczona.

 

Każda drużyna robotyczna to tylko 12 miejsc! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jeszcze dzisiaj zarezerwuj miejsce wypełniając formularz online na stronie internetowej (rejestracja jest niezobowiązująca) (https://www.sgacademy.pl/zgłoś-się)

Zajęcia SGA odbywają się raz w tygodniu.

 

Świat nowych technologii czeka na Ciebie!


Więcej informacji:
tel. 604 817 912
[email protected]
www.sgacademy.pl
https://www.facebook.com/sgapomorskie/

html_redakcja

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe