47-letni pieszy został potrącony na przejściu dla pieszych. Pamiętajmy o nowych przepisach!

  • 04.06.2021, 07:58
  • Źródło: KPP Kwidzyn
47-letni pieszy został potrącony na przejściu dla pieszych. Pamiętajmy…
19-letni kierujący pojazdem marki Chrysler wskutek niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, najechał na tył samochodu marki Skoda, którego kierujący zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, ustępującym pierwszeństwa 47 – letniemu mężczyźnie.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 10:00, na ulicy Malborskiej w Kwidzynie, na oznakowanym przejściu dla pieszych. Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami policjantów, kierujący Skodą 77-letni mieszkaniec Kwidzyna zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Gdy pieszy wszedł na przejście, jadący Chryslerem 19-letni mieszkaniec gm.Ryjewo, nie zachował należytej ostrożności i bezpiecznej odległości od poprzedzającego samochodu i najechał na tył pojazdu marki Skoda, która siłą odrzutu uderzyła w pieszego. Na szczęście pieszy, któremu 77-letni kierujący ustąpił pierwszeństwa, nie doznał żadnych obrażeń.

 Kierujący pojazdami uczestniczącymi w zdarzeniu byli trzeźwi, sprawca kolizji otrzymał mandat. Utrudnienia w ruchu trwały około dwóch godzin.

Przypominamy!

1 czerwca 2021 r. weszła w życie ustawa z dnia 25 lutego 2021 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 463), która wprowadziła przepisy zwiększające bezpieczeństwo pieszych na drogach.  Zgodnie z nowymi przepisami, pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, za wyjątkiem tramwaju. Przed tramwajem pieszy będzie miał pierwszeństwo tylko, gdy znajduje się już na przejściu dla pieszych.

Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany:

  • zachować szczególną ostrożność,
  • zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.
Źródło: KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sławek EU07
Sławek EU07 05.06.2021, 13:05
Zlikwidować niebezpieczne przejścia dla pieszych w płaszczyźnie poziomej.

Pozostałe