Wypadek na przejściu dla pieszych. Zachowajmy ostrożność wzajemną!

  • 07.06.2021, 13:42
  • Źródło: KPP Kwidzyn
Wypadek na przejściu dla pieszych. Zachowajmy ostrożność wzajemną!
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj na ul. Mostowej w Kwidzynie. Kierujący fordem potrącił pieszą na oznakowanym przejściu dla pieszych. Poszkodowana trafiła do szpitala. Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych oraz o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania na drodze.

Dzisiaj przed godz. 9.00 na ul. Mostowej w Kwidzynie doszło do potrącenia pieszej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 88-letni kierujący fordem potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 58-letnią kobietę, która przechodziła przez jezdnię. W wyniku zdarzenia poszkodowana doznała obrażeń ciała, trafiła do szpitala na dokładne badania. Policjanci szczegółowo wyjaśnią okoliczności tego zdarzenia.

Pamiętajmy, że zarówno kierujący jak i pieszy powinien na drodze kierować się ZASADĄ OGRANICZONEGO ZAUFANIA!

Przypomnijmy, że od 1 czerwca br. weszły w życie przepisy, zgodnie z którymi kierowca musi ustąpić pierwszeństwa pieszemu i zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić go na niebezpieczeństwo. Zobowiązany jest także do obserwacji okolic pasów, aby stworzyć możliwość bezpiecznego przejścia dla pieszych, którzy dopiero zamierzają wejść na pasy. Dotychczas pierwszeństwa było trzeba ustąpić tylko pieszym znajdującym się na przejściach i na nie wchodzącym.

 

Źródło: KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dawid
Dawid 11.06.2021, 00:39

Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890

Pozostałe