W najbliższą niedzielę 7. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy

  • 14.07.2021, 09:42
  • Źródło: LOT Kociewie
W najbliższą niedzielę 7. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy
Już od lat, w lipcu Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE wraz z Partnerami: Gminą Gniew oraz Miastem Kwidzyn łączy Kociewie z Powiślem podczas rajdu rowerowego. Tradycja ta, nawiązuje do otwarcia mostu przez Wisłę Opalenie – Korzeniewo, który „przekracza granice, łączy regiony”. Nie inaczej będzie także w tym roku. LOT KOCIEWIE zaprasza na 7. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy”, który odbędzie się w niedzielę 18 lipca. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Powiatu Tczewskiego.

- Tegoroczna edycja rajdu wyruszy z Kociewia, a konkretnie z Gniewu. Następnie uczestnicy przejadą ponad pięćdziesięciokilometrową trasę, która będzie prowadzić zarówno przez Kociewie jak i Powiśle. – mówi Piotr Kończewski, Dyrektor LOT KOCIEWIE – Podobnie jak w ubiegłym roku rajd będzie jednodniowym wydarzeniem, podczas którego przejedziemy pętlę poznając miejscowości po obu stronach Wisły.

Rajd rozpocznie się w niedzielę 18 lipca, w Gniewie przy Gminny Ośrodku Sportu i Rekreacji. A trasa jak co roku zróżnicowana. Rowerzyści pojadą zarówno drogami asfaltowymi, jak i szutrami, a czasami będą musieli wjechać pod górkę. Łącznie około 54 kilometrów przez Gogolewo, Piaseczno, Rakowiec, Aplinki, Korzeniewo, Marezę, Kwidzyn, Obory, Lipianki, Jaźwiska, Rzym, Tymawę i Nicponię do Gniewu. Po drodze zaplanowane są postoje, a uczestnicy będą mogli podziwiać zabytki oraz atrakcje turystyczne z perspektywy rowerowego siodełka.

- Rajdy rowerowe są doskonałą okazją, aby na nowo odkryć najbliższą okolicę i poznać trasy, na które będziemy mogli wrócić. To też możliwość poznania osób, które podobnie jak my lubią jazdę na rowerze. – mówi Piotr Kończewski.

Organizatorzy podkreślają, że 7. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy ma za zadanie upowszechnienie turystyki oraz zdrowego trybu życia. Jest to też wydarzenie dedykowane wszystkim miłośnikom dwóch kółek. Zarówno dorośli jak i dzieci są w stanie przejechać przygotowaną pętlę. Ponadto peleton zamyka wóz asekuracyjny, który w razie zepsucia się roweru czy też zmęczenia zabierze uczestnika wraz ze sprzętem na kolejny postój.

- Staramy się, aby nasze wydarzenia rowerowe były dedykowane jak najszerszemu gronu odbiorców. Postoje oraz tempo jazdy dostosowane do grupy umożliwia przejechanie trasy zarówno wprawionym cyklistom jak i tym, którzy dopiero wkręcili się w jazdę na rowerze. – podkreślają Organizatorzy.

 

Chętne osoby mogą zapisać się w Biurze Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE, przy ulicy 30 Stycznia 4 w Tczewie lub telefonicznie: 58 531 37 41, mailowo: [email protected], a także poprzez wiadomość na Facebooku www.facebook.com/lot.kociewie. Liczba miejsc ograniczona!

 

 

Źródło: LOT Kociewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe