Pożar w mieszkaniu w Górkach - 18 osób ewakuowanych

  • 16.09.2021, 10:40 (aktualizacja 16.09.2021, 10:44)
  • Źródło: PSP
Pożar w mieszkaniu w Górkach - 18 osób ewakuowanych
12 września 2021 r. o godz. 03:30 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Kwidzynie, przyjął zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu na I piętrze budynku wielorodzinnego w Górkach gm. Kwidzyn.

Ze zgłoszenia wynikało, że w obiekcie nadal przebywają 2 osoby. Do zdarzenia zadysponowane zostały 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) w Kwidzynie, 1 zastęp z OSP Kwidzyn oraz 3 zespoły ratownictwa medycznego (ZRM) i 2 patrole Policji. Na miejscu zdarzenia strażacy zastali duże zadymienie na klatce schodowej oraz w mieszkaniach budynku wielorodzinnego trzykondygnacyjnego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji 2 osób, z mieszkania, w którym rozwijał się pożar śmieci w szafce pod zlewem oraz 16 osób z pozostałych mieszkań. Dokonano odłączenia zasilania w energię elektryczną, oddymienia i przewietrzenia klatki schodowej oraz mieszkań, a także  sprawdzono miejsce pożaru przy użyciu kamery termowizyjnej i dokonano pomiarów atmosfery pod kątem obecności tlenku węgla. Pożar został ugaszony przed przybyciem straży  pożarnej na miejsce zdarzenia, gdyż przepaleniu uległ wężyk doprowadzający wodę do kranu, a ta dokonała stłumienia pożaru. Uchroniło to mieszkańców mieszkania i bloku przed groźniejszymi skutkami gdyż nadpaleniu uległa już zabudowa kuchni. Pięć osób zostało zabranych przez ZRM na obserwację i dalszą diagnostykę do szpitala (podejrzenie zatrucia gazami pożarowymi). Przyczyna zdarzenia nieustalona. Straty oszacowano na ok. 5 tys. zł.

Łączny czas akcji: 1 h 31  min

Liczba zastępów (osób): 3 zastępy JRG Kwidzyn (8 os.), 1 zastęp OSP Kwidzyn (4 os.), 3 pojazdy ZRM (7 os.), 2 pojazdy Policja (4 os.).

Źródło: PSP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe