Weki z Pomorskiej Spiżarni

  • 07.10.2021, 09:43 (aktualizacja 07.10.2021, 09:50)
  • Źródło: Samorząd Województwa Pomorskiego
Weki z Pomorskiej Spiżarni
Produkujesz lokalne specjały kulinarne? Wekujesz warzywa lub owoce? Ten konkurs jest dla Ciebie. Zgłoś swoje przetwory w konkursie Weki z Pomorskiej Spiżarni i wygraj nawet 3 tys. zł.

Zgłoszenia można nadsyłać od 1 do 15 października 2021 r.

Konkurs na najlepsze przetwory

To już kolejna edycja kulinarnego konkursu.

– Tym konkursem chcemy promować lokalną i tradycyjną żywność z województwa pomorskiego. To także zachęta dla mieszkańców obszarów wiejskich do korzystania z rolniczego handlu detalicznego – mówi Józef Sarnowski, wicemarszałek województwa pomorskiego.  – W zeszłym roku zgłoszonych zostało 27 produktów. Jestem przekonany, że w tym roku będzie ich jeszcze więcej – dodaje Sarnowski.

A jakie produkty można zgłosić?

Sześć kategorii

W konkursie oceniane będą produkty przygotowane z surowców roślinnych lub zwierzęcych. Co najmniej 50 proc. użytych w procesie produkcji składników pochodzić musi z własnego gospodarstwa.

– W tym roku dodaliśmy nowe kategorie konkursowe. Łącznie będzie ich sześć. Będą to: produkty i przetwory mięsne oraz rybne, produkty mleczne, produkty pszczelarskie, przetwory owocowe, przetwory warzywne oraz oleje i octy – wylicza wicemarszałek.

W konkursie można zgłaszać zarówno produkty wytwarzane zgodnie ze starymi recepturami, ale również zupełnie nowe przetwory. Ważne jest, aby produkować je w sposób niemasowy.

Kilka ważnych informacji

W każdej kategorii można zgłosić jeden produkt. A kto może to zrobić?

– W konkursie wystartować mogą osoby fizyczne, prowadzące działalność w formie rolniczego handlu detalicznego – wyjaśnia Józef Sarnowski.

Dostarczone do komisji konkursowej produkty muszą być zawekowane lub zamknięte w odpowiednie opakowania. Muszą być też opisane, a termin przydatności do spożycia nie może być krótszy niż 10 dni od daty dostarczenia. Komisja konkursowa w każdej kategorii przyzna trzy nagrody. Za zajęcie pierwszego miejsca przewidziana jest nagroda w wysokości 3 tys. zł. Zgłoszenia można nadsyłać od 1 do 15 października 2021 r.

Źródło: Samorząd Województwa Pomorskiego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe