Co jeśli nie mamy dostępu do kanalizacji? Z przenośnych toalet korzysta już cały szereg branż

  • 23.11.2021, 19:10
  • Źródło: Artykuł partnera
Co jeśli nie mamy dostępu do kanalizacji? Z przenośnych toalet korzysta…
Trudno wyobrazić sobie imprezę masową, której uczestnicy nie mogliby załatwić podstawowych fizjologicznych potrzeb. Byłoby to zresztą niezgodne z przepisami. Popularnym widokiem na polach koncertowych stały się więc rzędy przenośnych toalet, niewymagających podłączenia do sieci wodno-kanalizacyjnej. To jednak tylko pierwszy z brzegu przykład, bowiem ten typ ubikacji wykorzystywany jest przez szereg branż, choć znajduje też zastosowanie w użytku zupełnie prywatnym.

Przenośne toalety ustawiane są zarówno na wielkich festiwalach, jak i prywatnych działkach

Mobilne WC sprawdzają się doskonale wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do sieci wodno-kanalizacyjnej. Mowa tu na przykład o wielkich, plenerowych festiwalach muzycznych, które zwykle odbywają się na terenach położonych daleko od miasta. Dobrym przykładem są też różnego rodzaju wydarzenia sportowe – toalety zlokalizowane na stadionie często nie są wystarczającym zapleczem sanitarnym dla dziesiątek tysięcy ludzi. Mobilne WC pojawiają się również na organizowanych w przestrzeni miejskiej festiwalach foodtrucków. Nie wynika to wyłącznie z kwestii zastanych warunków czy wygody, ale również z zapisów prawa. Zgodnie bowiem z obowiązującymi przepisami obowiązek zapewnienia dostępu do toalet musi być realizowane zarówno w przypadku imprez masowych, jak i miejsc pracy. Przenośne kabiny ustawiane są także na parkingach przy ruchliwych trasach i prywatnych ogrodach działkowych.

Wynajem toalet to nie wszystko. Trzeba bowiem pamiętać o ich profesjonalnym serwisowaniu

We wspomnianych sytuacjach przenośne toalety okazują się najlepszym i chętnie wybieranym rozwiązaniem również dlatego, że oferują one dużą funkcjonalność. W zależności od modelu ubikacje wyposażane są między innymi w umywalkę, dozownik na mydło czy podajnik na ręczniki. Spora część z nich dysponuje też oświetleniem LED. Wiele firm ma swojej ofercie również przenośne toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Decydując się na wynajem przenośnych toalet musimy jednak pamiętać o tym, że muszą być one regularnie serwisowane. Polega to przede wszystkim na opróżnianiu i myciu zbiornika, zalaniu go środkami neutralizującymi nieczystości i uzupełnieniu materiałów eksploatacyjnych, takich jak papier i mydło). Tylko wówczas ubikacje zapewnią wysoki standard higieny i będzie mogła z nich skorzystać większa liczba osób. Wynajem wysokiej klasy mobilnych WC, jak kompleksowe usługi serwisowe, zapewnia firma Alfa Partner . Dzięki temu, że oferuje ona swoje usługi na terenie całej Polski, toalety mogą trafić dokładnie pod adres wskazany przez klienta.

Źródło: Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu kwidzyn1.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe